Kosmetologia lecznicza i pielęgnacyjna

0

Promienie słoneczne dają nam wiele korzyści, ale niesie ze sobą również zagrożenia.

Latem chętnie wypoczywamy na wolnym powietrzu, uprawiamy sport, korzystamy z kąpielisk co wiąże się z ekspozycją na promieniowanie słoneczne. Oczywiście promieniowanie to niesie ze sobą wiele korzyści. Jednak to również ogromne zagrożenie. Szczególnie wtedy, kiedy przebywamy na słońcu za długo.
 
Do największych zagrożeń związanych z niewłaściwą ekspozycją na promieniowanie ultrafioletowe należą odczyny posłoneczne: rumień, oparzenia skóry, reakcje fototoksyczne i fotoalergiczne. W dłuższej perspektywie czasu można mówić także o przedwczesnym starzeniu się skóry, chorobach skóry takich jak rogowacenie słoneczne, elastoza słoneczna oraz nowotwory skóry. Działanie promieniowania ultrafioletowego osłabia także nasz układ odpornościowy, co zwiększa ryzyko rozwoju chorób nowotworowych.

- reklama -

 

Monika Hutny proponuje zabiegi lecznicze i pielęgnacyjne, zabiegi
na twarz i dekolt, pielęgnację dłoni oraz pielęgnację stóp.

 

Jeśli chcemy chronić naszą skórę przed niekorzystnym wpływem promieniowania powinniśmy stosować kremy z filtrem przeciwsłonecznym. Na półkach możemy znaleźć produkty z filtrami chemicznymi i fizycznymi. Filtry chemiczne pochłaniają promieniowanie, natomiast filtry fizyczne odbijają, rozpraszają. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest połączenia obu rodzajów filtrów. Ochronę przeciw UVB firmy dermokosmetyczne oznaczają faktorem SPF, LSF,IP, a ochronę przeciw UVA faktory IPD, PPD, PFA, PPF. Takie produkty można zakupić w aptekach. Osoby z problemami naczyniowymi, chorujące na fotodermatozy, stosujące leki fotouczulające oraz kobiety w ciąży powinny stosować tzw. blokery – SPF 50+. Skórę dziecka do 1. roku życia chronimy filtrami mineralno-fizycznymi (dwutlenek tytanu oraz tlenek cynku). Kremy powinno się stosować kilka razy dziennie, 20 minut przed ekspozycją i co dwie godziny. Należy pamiętać również o tym, że nie wszystkie produkty są wodoodporne. Pamiętajmy, aby po wyjściu z wody zaaplikować odpowiedni preparat.

By zachować zdrowy stan skóry należy również pamiętać o odpowiednim nawilżaniu, a to już zadanie dla kosmetologa! Profesjonalna pielęgnacja dostarcza naszej skórze potrzebnych składników aktywnych, odżywia, uelastycznia i chroni skórę. Zachęcam do skorzystania z zabiegów pielęgnujących skórę twarzy, szyi, dekoltu oraz zabiegów z zakresu kosmetologii leczniczej stóp.

 

 
Monika Hutny
kosmetolog – specjalista pielęgnacji stóp

tel.: 662 181 134

www.domowaodnowa.pl
[email protected]
 

 

 

/artykuł sponsorowany/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here