Spójrz na swój dach. Wielkie tropienie azbestu w Raciborzu

2

Azbest ma udowodnione właściwości kancerogenne. Wszystkie produkty z azbestem powinny zostać usunięte do 2032 roku. W Raciborzu wkrótce ponownie przyjrzą się, czy to świństwo ciągle zalega na dachach.

Demontażem i utylizacją produktów azbestowych, którymi w zdecydowanej większości są poszycia dachowe, zajmują się wyspecjalizowane firmy, posiadające odpowiednie uprawnienia i certyfikaty. Należy jednak pamiętać, iż obowiązek utylizacji odpadów azbestowych spoczywa na właścicielach obiektów.

- reklama -

Z uwagi na konieczność rozpoznania skali problemu występowania azbestu, Władze Miasta Racibórz w okresie 2005-2010 przeprowadziły inwentaryzację wyrobów zawierających azbest na terenie Miasta. Inwentaryzacja była podstawą do opracowania Programu usuwania azbestu z terenu Miasta Racibórz.

Program jest podstawą do ubiegania się o ewentualne finansowe wsparcie zewnętrzne na utylizację azbestu. W dniach od 15 czerwca 2015r. do 30 lipca 2015r. pracownicy firmy EKO TEAM Konsulting z Bielska – Białej przeprowadzą aktualizację inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest.

Pracownicy EKO TEAM będą mieli ze sobą oryginał upoważnienia do przeprowadzenia inwentaryzacji, podpisany przez Prezydenta Miasta Racibórz. Ponadto będą mieli identyfikatory z imieniem i nazwiskiem. Ich zadaniem będzie przeprowadzenie rozmów z mieszkańcami i wypełnienie ankiety dotyczącej wykorzystywania materiałów azbestowych oraz w razie potrzeby wykonanie szacunkowego obmiaru materiału, np. pokrycia dachu.

Pracownicy EKO TEAM będą pracować między godziną 9.00 a 19.00. Ich zadaniem będzie odwiedzenie niemal wszystkich posesji na terenie miasta, Mirosław Lenk – prezydent Miasta Racibórz prosi o umożliwienie im wykonania inwentaryzacji.

 

publ. /ps/

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Gdyby mi przyszło wymienić dach i pozbyć się eternitu to musiałbym sie zwolnić z pracy i pojechać do Niemiec czy Austrii, by zarobić na tą inwestycję ! W tym dupiatym kraju musiałbym spłacać ten dach do końca życia…Hehehe

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here