
18 czerwca w sali konferencyjnej Zamku Piastowskiego odbędzie się konferencja otwarcia Polsko-Czeskiej Gospodarczej Platformy Informacyjnej SILESIAinfo.
Konferencja otwarcia Polsko-Czeskiej Gospodarczej Platformy Informacyjnej SILESIAinfo odbędzie się 18 czerwca o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej Zamku Piastowskiego. Platforma powstała w ramach projektu realizowanego przez Miasto Racibórz wraz z Raciborską Izbą Gospodarczą, Cechem Rzemiosł Różnych, Miastem Opawa oraz Powiatową Izbą Gospodarczą w Opawie.
Polsko – Czeska Gospodarcza Platforma Informacyjna SILESIAinfo to innowacyjne rozwiązanie, na które składa się serwis informacyjny www.silesiainfo.org umożliwiający przepływ informacji gospodarczych pochodzących z wielu źródeł do przedsiębiorców jako użytkowników systemu. Platforma poprzez Katalog Firm daje użytkownikowi również możliwość bezpłatnej prezentacji własnej firmy, ułatwia kontakt pomiędzy przedsiębiorcami oraz umożliwia konsultacje pomiędzy środowiskiem biznesu a samorządem, organizacjami zrzeszającymi przedsiębiorców i urzędami.
Program konferencji:
– prezentacja Systemu „Polsko-Czeska Gospodarcza Platforma Informacyjna”
– podpisanie deklaracji współpracy gospodarczej Partnerów Projektu
– możliwość rejestracji użytkowników
– poczęstunek
Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa. Przekraczamy Granice.
/p/
———————————————————
Polecamy również:
Platforma SILESIAinfo dla przedsiębiorców
Ireneusz Burek wsłuchał się w potrzeby środowiska gospodarczego i wymyślił narzędzie, którego użycie może przysporzyć korzyści całemu powiatowi raciborskiemu.
Poszerzenie grona partnerów SILESIAinfo
Miasto Racibórz wraz z Raciborską Izbą Gospodarczą, Cechem Rzemiosł Różnych, Miastem Opawa oraz Powiatową Izbą Gospodarczą w Opawie, realizuje projekt „ Polsko-Czeska Gospodarcza Platforma Informacyjna”.
Konsultacyjna Rada Gospodarcza obradowała po raz pierwszy
10 czerwca w Urzędzie Miasta w Raciborzu odbyło się inauguracyjne posiedzenie Konsultacyjnej Rady Gospodarczej.




![O zimnych kąpielach w bibliotece na Ostrogu. Naukowe spojrzenie na morsowanie [ZDJĘCIA] morsowanie raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/morsowanie-raciborz.jpg)
![Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet [ZDJĘCIA] Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-kobiet.jpg)







![Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach [ZDJĘCIA] Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-biblioteka-markowice.jpg)
![Jak zachęcić dzieci do czytania? Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o promocji czytelnictwa [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/biblioteka-karwina.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)








