Radni się skarżą: Imprezy się dublują. Co wybrać?

0

Pływanie kajakami & rowerowa masa krytyczna. Odbywały się w tym samym czasie, stąd niektórzy radni zwracają uwagę, by zwrócić większą uwagę na koordynację przy organizacji imprez.

Dyskusja wywiązała się w momencie, gdy radni zasiadający w komisji oświatowej zainteresowali się dlaczego jedna z imprez kajakowych na przystani nie była nagłośniona przez media. Przez to wielu chętnych o niej nie wiedziało. Jak się okazuje, lista startowa zapewniła się już w jeden dzień po ogłoszeniu terminu imprezy, nie było więc sensu jej dodatkowo reklamować. Tym bardziej, że w tym samym czasie organizowana była rowerowa masa krytyczna. W kierunku prezydenta padły sugestie, by organizować imprezy w ten sposób, aby ich terminy się nie pokrywały.

- reklama -

Spływ kajakowy był częścią międzynarodowego projektu zaplanowanego już wcześniej i nie było możliwości przełożenia go. Niemniej Lenk nie uważa, aby w Raciborzu organizowano tyle imprez, aby mieszkańcy musieli wybierać pomiędzy poszczególnymi wydarzeniami. Urząd stara się, aby miejskie wydarzenia nie dublowały się z innymi. Jeśli niektóre się nakładają, jest to kwestia świadomego wyboru.

Lepszą koordynację miałby zapewnić wg Andrzeja Rosoła kalendarz imprez tworzony z dużym wyprzedzeniem na początku roku.  Taki – jak twierdzi prezydent – jest co roku tworzony. Wg niego większą uwagę należy przyłożyć do dużych imprez organizowanych przez wszystkie miasta w regionie, aby wzajemnie nie stwarzać sobie konkurencji. Duże imprezy organizowane przez miasta nie powinny kolidować między sobą. Mniejsze muszą sobie radzić.

 

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here