Jeździeckie Mistrzostwa Szkół. Złoto dla Adama Węglorza!

0

Adam Węglorz startujący na klaczy Selekcja zdobył złoty medal w XX Jeździeckich Mistrzostwach Szkół, które rozegrane zostały 13-14 czerwca w Żywcu.

O zwycięstwie Adama Węglorza z Kobyli zadecydował czas ostatniego przejazdu – 43 sekundy. Adam był o 3 sekundy lepszy od rywala. Ponadto startował na dwóch innych koniach w konkursach towarzyszących. – Szczypta talentu, łyżka szczęścia i wiadro ciężkiej pracy to przepis na sukces – powiedział Adam po zejściu z podium.

- reklama -

Do startu, przygotowywała go trenerka Iwona Dunat – właścicielka konia laureata. Pani Iwona od początku nauki zauważyła potencjał, zdolności i zapał w pracy z końmi, powierzała uczniowi trudne zadania i darzyła zaufaniem. Adam na co dzień mieszka w Kobyli. Obecnie już absolwent technikum, na czas nauki przeniósł się do internatu Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu – Moszczanicy, lecz zawsze chętnie wracał w rodzinne strony. Zamiłowanie do koni wyniósł z rodzinnego domu – od wczesnego dzieciństwa miał bowiem z nimi styczność. Jego ojciec Michał także kocha te zwierzęta, obecnie w stajni Węglorzów przebywają cztery konie. Pan Michał nie krył dumy z sukcesu syna. – To bardzo miły akcent na zakończenie nauki – stwierdził.

 

 

 

 

/Marek Niewrzoł; publ.p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here