IV Zamkowa Noc z Duchami

0

W piątkowy wieczór, 26 czerwca, na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbyła się IV Zamkowa Noc z Duchami. Zdjęcia.

Tradycyjnie już zakończyła rok szkolny a powitała letnie wakacje. Jak zawsze nie zabrakło fire-show, występów na scenie, stoisk gastronomicznych, zwiedzania zamku późną porą, szczypty horroru a przede wszystkim dobrej zabawy dla dzieci i osób dorosłych. W trakcie imprezy przez zamkowy dziedziniec i wnętrza przewinęło się około 5000 osób.

- reklama -

 

 

 

 

Noc z Duchami rozpoczęła się od bajki o Kopciuszku wierszem wg Jana Brzechwy, w wykonaniu wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej z Kuźni Raciborskiej (Mieszkanie Rodzinkowe w Raciborzu). Następnie były wesołe zabawy i animacje z Crazy Clubem, na dzieci czekały kosmyki wiedźmy Andżeliki, czyli kolorowe warkoczyki. W tym samym czasie w sali konferencyjnej dzieci, młodzież oraz rodzice mogli wziąć udział w kolejnym wieczorze eksperymentów. Podobnie jak przed rokiem, na fascynujący świat nauki zaprosili wszystkich chętnych – Jan Kalabiński, Patrycja Kozak oraz uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Raciborzu.

Około 21.00 IV Zamkowa Noc z Duchami przeniosła się na zamkowy dziedziniec, gdzie była bajka z „Babcią”, Kubusiem Puchatkiem i Tygryskiem. Był wywiad z zawsze wesołym „Duchem”, były lubiane przez dzieci skręcane kolorowe baloniki makaroniki a na koniec tej części wielkie bum… Następnie raciborska Akademia Fitness zaprosiła wszystkich na  nocne Latino Dance wykorzystujące kroki oraz techniki tańców latynoamerykańskich, takich jak: salsa, rumba, cha cha, samba, bachata i reggaeton. Tańce te łączy niezwykła gracja, zmysłowość i dynamika . Uczą prawidłowej postawy ciała, płynności ruchów i pewności siebie. Taniec sprawia dużo radości i pomaga spalić dużo kalorii… Zajęcia ze sceny plenerowej poprowadził Grzegorz Sumik, doskonały instruktor tańców latynoamerykańskich.

Po energetycznych tańcach latino dla dzieci i dorosłych, na scenie wystąpił zespół Zygzak z Krzanowic. W przerwach pomiędzy tańcami były pokazy iluzji w wykonaniu Mr Mario. Na zamkowym dziedzińcu był również alchemik Bartłomiej Koźniewski, który pokazał m.in. węże faraona i ognie bengalskie. Na zamek zawitał także metaloplastyk, który z różnych przedmiotów spawał okazałe rzeźby. W programie Nocy z Duchami nie zabrakło również fire-show z elementami pirotechnicznymi w wykonaniu Emilii Górnisiewicz oraz wychowanków Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Raciborzu a wszystko w atmosferze radosnego wakacyjnego już zamkowego pikniku. Z mini recitalem przed publicznością wystąpiła na scenie raciborska wokalistka Zuzanna Szreder.

Dużo działo się także wokół sceny. Były stoiska gastronomiczne i stragany różności, na których można było zaopatrzyć się w maski i inne cudeńka! Przez cały wieczór we wnętrzach zamku pomagali zamkowi wolontariusze, zawsze niezawodni i ogromnie pomocni. Dzięki nim można było poruszać się po zamku bez przewodnika i opłaty. IV Zamkową Noc z Duchami wsparło Mieszko S.A., dzięki temu słodkie zozole towarzyszyły nam przez cały wieczór, a maskotka Zozola zabawiała dzieci i dorosłych. Były również żywe rzeźby (lalka gotycka i wesoły pijaczek).

 

Zamek Piastowski, publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here