BEZPIECZNE WAKACJE

0

„Kto wiele przebywa z dziećmi, odkryje,
że żaden nasz czyn nie pozostaje u nich bez oddźwięku.”
(J.W.Goethe)

Czas wakacji to okres zabaw i beztroski, ale także wielu niebezpieczeństw, na które narażone są przedszkolaki.
W celu zwrócenia uwagi dzieci na zachowanie zasad bezpieczeństwa w czasie wakacji, w dniu 26.06
w naszym przedszkolu została zorganizowana akcja pt.: „Bezpieczne wakacje”.
Na początku zaproszony policjant przypomniał dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa. Dzieci miały także możliwość zobaczyć krótkie filmy edukacyjne, które przedstawiały niebezpieczne sytuacje w domu, na podwórku, w czasie podróży jak i w czasie wodnych zabaw. Przedszkolaki starały się ocenić zachowanie bohaterów filmów, a także wskazywały, jak powinni się oni zachować, aby nie narażać się na niebezpieczeństwo. Dzieci mogły zobaczyć także, co może się wydarzyć, gdy nie zapną pasów w aucie. Na koniec pojawił się gość, policyjna maskotka „Sznupek”, który zaprosił dzieci do udziału
w quizie z nagrodami.
Przedszkolaki wykazały się wspaniałą znajomością zasad bezpieczeństwa, gdyż potrafiły odpowiedzieć na wszystkie pytania. Pan policjant był zachwycony wiedzą dzieci, za co wszystkich nagrodził odblaskami rowerowymi. Teraz nasze przedszkolaki na pewno będą widoczne na drodze.
Żegnając przybyłych gości dzieci miały możliwość zobaczyć policyjny radiowóz oraz usłyszeć dźwięk syren. Mamy nadzieję, że teraz każdy Przedszkolak wie, jak zachowywać zasady bezpieczeństwa w czasie wakacyjnych zabaw.
,
Życzymy zatem wszystkim wesołych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji.
Do zobaczenia we wrześniu!

Opr. N. Jurczykowska, K. Perek.

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here