Koncert Grafftmanna na finał projektu „Palące Słowa”

0

Projekt "Palące Słowa. Zwalczanie mowy nienawiści w internecie" dobiega końca. 9 lipca odbędzie się jego podsumowanie.

 

- reklama -

 

 

Rok temu Raciborskie Stowarzyszenie Kulturalne ASK ruszyło z projektem "Palące Słowa. Zwalczanie mowy nienawiści w internecie". 1 września 2014  roku uruchomiony został portal internetowy www.niehejtuje.com. Jest on kluczowym elementem projektu. Portal ma za zadanie ukazywać mowy nienawiści w lokalnych serwisach internetowych i przeciwdziałanie potocznie zwanemu hejterstwu. Drugi istotny aspekt działania portalu to promowanie kultury słowa w sieci.

Przed uruchomieniem portalu odbył się panel ekspercki z udziałem dziennikarzy reprezentujących media z Raciborza, Rybnika, Wodzisławia Śląskiego, Jastrzębia Zdrój i Żor. Podczas spotkania wypracowywano procedury reagowania na mowę nienawiści w internecie, aby móc je rozpowszechniać na lokalnych stronach oraz zastosować podczas prowadzenia portalu. Redaktorzy lokalnych mediów podpisali również deklarację, w której zobowiązali się do zwalczania mowy nienawiści.

W ramach projektu "Palące Słowa. Zwalczanie mowy nienawiści w internecie" zorganizowano także szereg spotkań dla młodzieży, szkoleń, konferencji. Projekt właśnie dobiega końca. W czwartek, 9 lipca o godz. 18.00 w Przystanku Kulturalnym "Koniec Świata" w Raciborzu odbędzie się podsumowanie projektu. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną efekty prowadzonej przez ASK kampanii społecznej. Odbędzie się także koncert. Dla uczestników wystąpi GRAFTMANN.

 

 

 

 

 
 
 

 

/p/

 

 

———————————————————

Polecamy również:

 

Redaktorzy podpisali deklarację przeciw mowie nienawiści

Redaktorzy lokalnych mediów podpisali deklarację, w której zobowiązują się do zwalczania mowy nienawiści.

Performance stowarzyszenia ASK na Rynku – "HateDelate!"

Raciborskie stowarzyszenie „Ask” promowało na Rynku swój projekt „Palące słowa. Zwalczanie mowy nienawiści w internecie”.

"Hejterowo" stowarzyszenia ASK [WIDEO]

Film "Hejterowo" powstał w ramach kampanii społecznej, realizowanej w projekcie "Palące słowa. Zwalczanie mowy nienawiści w Internecie".

Projekt "Palące słowa" na półmetku

Raciborskie Stowarzyszenie Kulturalne ASK może pochwalić się pierwszymi sukcesami.

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here