
Wskutek huraganowego wiatru powalonych zostało kilkadziesiąt drzew. Nad ranem wiele dróg było nieprzejezdnych.
Potężna nawałnica, która przetoczyła się nad Polską wczorajszej nocy nie oszczędziła i Rud. Huraganowy wiatr, ciężki, rzęsisty deszcz w ciągu kilkunastu minut dokonały prawdziwego spustoszenia. Zerwane zostały linie energetyczne w kilku miejscach, połamało się kilkadziesiąt drzew. Porywisty wiatr uszkodził m.in. gałęzie dębu "Cysters" i połamał drzewa na parkingu przyklasztornym. Jedno z drzew przewróciło się na mur obok Kościoła. W czasie burzy powalone zostały również drzewa wzdłuż torowiska kolejki wąskotorowej. W chwili obecnej trwają prace nad przywróceniem zasilania w miejscowościach Rudy, w części Rud Kozielskich i w Jankowicach. Nad ranem wiele dróg było nieprzejezdnych. Do akcji usuwania skutków nawałnicy zadysponowano jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Zobacz zdjęcia czytelnika.
Porywisty wiatr dosłownie łamał gałęzie drzew jak zapałki.
/l/




![Raciborskie Dni Urody odbyły się po raz dziesiąty [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Raciborskie-Dni-Urody.jpg)
![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)







![Fagot w roli głównej podczas koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] Fagot w roli głównej podczas koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/koncert-umuzykalniajacy-fagot.jpg)
![218 uczniów z Raciborza ze stypendiami za wyniki w nauce [ZDJĘCIA] Rozdanie stypendiów za wyniki w nauce w pierwszym półroczu roku szkolnego 2025/2026](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/stypendia-raciborz.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)











