Kuba Blokesz debiutuje płytą „Lwów. Szkice miejskie” [WIDEO]

0

Album Kuby Blokesza jest programem poetyckim opartym na poezji Hryhorija Czubaja, Jurija Andruchowycza, Mariany Sawki i Wasyla Symonenki.

Na rynku muzycznym ukazała się debiutancka płyta Kuby Blokesz, artysty tworzącego od lat w nurcie poezji śpiewanej. Gościnnie na krążku fragmenty prozy czyta Piotr Machalica, swojego głosu udziela również Joanna Lewandowska. „Lwów. Szkice miejskie” to program poetycki złożony z poezji Hryhorija Czubaja, Jurija Andruchowycza, Mariany Sawki i Wasyla Symonenki. Wiersze przełożył po raz pierwszy na język polski Maciej Piotrowski, a muzykę do nich napisał Kuba Blokesz.

- reklama -

 

 

Właściwie mogłoby to być każde inne miasto, w którym słychać hurkot tramwaju, zakochani uczą się siebie na pamięć, a awanturnik odsiaduje karę za gwałt. Płyta niesie ze sobą historię miasta „miłości pod sypiącymi się murami”, którego przeszłość odbija się echem w ciemnych zaułkach. To również dialog młodzieńczego zachwytu ze wspomnieniami, które kryją w sobie stare kamienice.

 

Singiel zapowiadający album nosi tytuł "Gdy do Twoich ust".

 

Muzykę do wierszy skomponował Kuba Blokesz. W premierowym wykonaniu wzięli udział: Jasiek Kusek (instrumenty klawiszowe, gitara), Krzysztof Augustyn (bas), Kuba Gudz (perkusja), Monika Krasicka (wiolonczela) oraz Kuba Blokesz (śpiew i gitary), a także – gościnnie – Joanna Lewandowska (śpiew) i Piotr Machalica (fragmenty prozy).

Płyta jest do nabycia w internetowym sklepie Wydawnictwa Dalmafon https://sklep.dalmafon.pl/Kuba-Blokesz-Lwow-Szkice-Miejskie a jesienią znajdziecie ją w sklepach muzycznych w całej Polsce.

/Hanna Blokesz-Bacza, publ.p/

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here