
– Odwołuję z dniem 30 września 2015 r. Panią Janinę Wystub ze stanowiska Dyrektora Raciborskiego Centrum Kultury – napisał prezydent Mirosław Lenk w zarządzeniu opublikowanym w magistrackim BIP-ie.
W dniu 15.04.2015 r. Pani Janina Wystub – Dyrektor Raciborskiego Centrum Kultury złożyła wniosek o rozwiązanie stosunku pracy w trybie porozumienia stron z dniem 30 września 2015 r. Pismem z dnia 30.04.2015 r. Prezydent Miasta wyraził zgodę na rozwiązanie stosunku pracy z Dyrektorem Raciborskiego Centrum Kultury z dniem 30.09.2015 r. W związku z powyższym odwołanie Pani Janiny Wystub ze stanowiska Dyrektora Raciborskiego Centrum Kultury stało się konieczne i uzasadnione – czytamy w uzasadnieniu zarządzenia prezydenta.
/ps/





![Świąteczny kiermasz w ruinach zamku w Tworkowie [ZDJĘCIA] Świąteczny kiermasz w ruinach zamku w Tworkowie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/kiermasz-wielkanocny-tworkow-krzyzanowice.jpg)
![Klocki Lego połączyły pokolenia w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Klocki Lego połączyły pokolenia w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/klub-ojca.jpg)
![Ogólnopolski konkurs „Opowieści z Narnii” rozstrzygnięty w bibliotece [ZDJĘCIA] Ogólnopolski konkurs „Opowieści z Narnii” rozstrzygnięty w bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/konkurs-plastyczny-opowiesci-z-narnii-biblioteka.jpg)



![Dlaczego warto mówić „nie”? Spotkanie z Anitą Kiderys w bibliotece [ZDJĘCIA] Dlaczego warto mówić „nie”? Spotkanie z Anitą Kiderys w bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/anita-kiderys-10.jpg)
![Polsko-czeskie spotkanie bibliotekarzy w Raciborzu [ZDJĘCIA] Polsko-czeskie spotkanie bibliotekarzy w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/biblioteka-nie-ogranicza.jpg)
![Uczniowie z Roth poznają Racibórz i polskie tradycje wielkanocne [ZDJĘCIA] Uczniowie z Roth poznają Racibórz i polskie tradycje wielkanocne](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Gymnasium-Roth.jpg)
![Światowy Dzień Wody w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Światowy Dzień Wody w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/dzien-wody-biblioteka.jpg)
![Raciborska bohemistyka świętuje 20-lecie działalności [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/bohemistyka-filologia-czeska-ans-raciborz.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)











Kolejna niewygodna? Who will be next?
Wreszcie idą jakieś zmiany na lepsze.
Zmiany na lepsze? A co będzie jak wolną posadę dostanie w podzięce niejaki Rapnicki? Myśliwy już swoje dostał.
Pani Wystub robiła bardzo dobrą robotę!Od trzech lat harowała gdy inni obijali się w robocie i zakładali związki różne.Chwała PANI WYSTUB,to był świetny okres dla RCK i od 1.10.2015rok bedzie upadek i marmolada i poooeezyjeee 12 mies…Żegnaj kulturo i praco dla jej dobra!Witaj od 1010.2015r bylejakośśśś bydzie od 8.00 do 16.00 a potem ni ma gdy ludzie chcą kultury a nie administratora,czuwaj,czuwaj tratata!!!!Szkoda ludzi którzy pracują , nie politykują za pieniądze Raciborzan.Jak Urząd bedzie nadzorowal pracę jak…..?????Ukłony PANI JANINO WYSTUB
Z klasą dyrektorka.
Chyba lekcyjną, bo kultury osobistej ci u niej deficyt.
małpo .xyz. a u ciebie t6eż Rozumu deficyt!