PUP szkoli przyszłych biznesmenów

0

 „Własna firma” to cykl szkoleń skierowanych do osób, które chcą podjąć się prowadzenia własnego biznesu. Można się na nim dowiedzieć m.in. o stawkach podatkowych i sposobie rejestracji działalności gospodarczej.

Własna firma to marzenie wielu młodych Polaków, ale i wielkie wyzwanie, stres i dużo niepewności. Spora część chętnych do otworzenia własnego biznesu lęka się prowadzenia działalności gospodarczej, ponieważ ma zbyt mało wiedzy i doświadczenia, by prawidłowo pokierować swoją firmą przynajmniej w pierwszym okresie jej funkcjonowania. Tym właśnie osobom wyszedł naprzeciw Powiatowy Urząd Pracy, Urząd Skarbowy i Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizując 4 sierpnia warsztaty pod nazwą "Własna firma". W spotkaniu tym uczestniczyło 10 potencjalnych przedsiębiorców. Celem zajęć było omówienie krok po kroku czynności, których celem jest otworzenie swojego, dobrze prosperującego , biznesu. Podczas tej grupowej porady zawodowej przyszłym biznesmenom trenerzy przedstawili możliwości organizacyjne i prawne dla ich działalności gospodarczej, sposobów rozliczania się z fiskusem oraz tego, w jaki sposób mogą zdobyć kapitał dla rozkręcenia biznesu. To

- reklama -

Pracownicy Urzędu Skarbowego pokazali, jakie są dostępne formy opodatkowania dla powstających na rynku nowych firm oraz jakie prawa i obowiązki mają obywatele jako podatnicy. Prelegent z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych natomiast skupił się na prezentacji procesu rejestracji w ZUS, a także na obowiązkach ciążących na pracodawcy. Ponadto wskazał na obowiązujące stawki ZUS dla przedsiębiorców, i na zasady naliczania wynagrodzenia dla pracowników.

Zajęcia te będą prowadzone cyklicznie i mają charakter całkowicie bezpłatny.

Szczegółowy harmonogram zajęć grupowych w poradnictwie zawodowym znaleźć można na stronie Powiatowego Urzędu Pracy.

 

Leszek Iwulski

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here