Stowarzyszenie Dom prowadzi projekt „Aktywni na wakacjach”

0

W ramach projektu sześcioro niepełnosprawnych dzieci z powiatu raciborskiego spędza czas pod opieką Stowarzyszenia. Projekt realizowany jest w siedzibie  przy ul. Grzonki 1 w Raciborzu.

 

- reklama -

 

 

„Podjęliśmy się po raz pierwszy w tym roku organizacji wakacji dla dzieci niepełnosprawnych gdyż do tej pory istniała luka w tego typu przedsięwzięciach. Nasze Stowarzyszenie „Dom” od ponad półtora roku prowadzi Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób upośledzonych i to właśnie za pośrednictwem ośrodka docierały sygnały od rodziców o potrzebie profesjonalnej opieki nad ich pociechami przez okres wakacji. Dzięki środkom finansowym ze Starostwa Powiatowego w Raciborzu oraz środkom własnym Stowarzyszenia i pracy wolontariuszy udało się nam zorganizować warunki pobytu i profesjonalną kadrę do przeprowadzenia codziennych zajęć”- informuje Magdalena Procajło Prezes Stowarzyszenia „Dom”.

Tematem przewodnim miesięcy lipiec i sierpień jest: Sposób Bolka i Lolka na wakacje. Razem z bohaterami  bajki poznajemy świat i przeżywamy różne przygody. To z Bolkiem i Lolkiem każdego dnia uczymy się czegoś nowego: poznajemy świat dzikiej przyrody, mieszkańców mórz i oceanów, przybyszów z Kosmosu, jeździmy pierwszymi w historii samochodami.

„Czas spędzamy w różnorodny sposób: bawimy się i uczymy, wypoczywamy i szalejemy, rozmawiamy, śpiewamy, zwiedzamy. Byliśmy z wizytą  w Mini ZOO, spacerowaliśmy po lesie, podziwiając piękno natury, trenowaliśmy na siłowni pod chmurką. To wszystko pod okiem opiekunów, pedagogów doświadczonych w pracy z niepełnosprawnymi dziećmi.”- opowiada Alicja Mazur koordynator projektu.

Ostatnie tygodnie upłyną na przygotowaniach do przedstawienia p.t.: "Mali piraci". Dzieci pod okiem terapeutów przygotują scenografię i stroje. Każde dziecko będzie mogło zaistnieć na deskach teatru. Wśród zaproszonych gości będą nie tylko rodzice dzieci, ale również uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy z Raciborza.

Więcej informacji na stronie: www.stowarzyszeniedom.pl

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here