Koniec z jedzeniem cebuli i ryb w pociągu. Savoir-vivre w KŚ

0

Wraz z początkiem roku szkolnego Koleje Śląskie rozpoczynają akcję promującą zasady kulturalnej podróży. Do edukacji dobrych manier wśród pasażerów mogą się przyłączyć również sami podróżni.

 

- reklama -

 

 

 

W ramach inicjatywy Koleje Śląskie przygotowały siedem grafik przypominających o zasadach kulturalnej podróży. Bohaterami cyklu pn. „Antypodróżnik" są pasażerowie: Bagażowy, Beztroski, Marzyciel, MC Meloman, Obrońca, Smakosz i Wylewny. Każda z grafik przedstawia pasażerom inną zasadę savoir-vivre'u i skłania podróżnych do zadania sobie pytania: „Czy ja sam przypadkiem nie jestem typem antypodróżnika?".

 

Smakosz przypomina o tym, że pewne typy potraw nie są najlepsze do spożywania w towarzystwie innych podróżnych. Bagażowy — by zdejmować z ramion duży plecak. Obrońca przestrzega przed staniem w drzwiach, gdy inni podróżni chcą wysiąść. Marzyciel sugeruje, by rozejrzeć się dookoła i zastanowić, czy ktoś inny nie potrzebuje, by ustąpić mu miejsca. MC Meloman przypomina o słuchaniu muzyki przez słuchawki, tak aby nie „uszczęśliwiać" innych pasażerów własnym doborem piosenek. Na podobny problem zwraca również uwagę typ „Wylewny", który przestrzega przed zbyt głośnym prowadzeniem rozmów przez telefon komórkowy. Pulę „Antypodróżników" uzupełnia Beztroski, który przypomina, że miejsca siedzące są przeznaczone dla innych podróżnych, a nie dla bagaży czy nóg.

 

Przewoźnik nie wyklucza stworzenia kolejnych grafik — tym razem przy współudziale pasażerów. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji edukacyjnej Kolei Sląskich i przesyłania na adres [email protected] swoich typów Antypodróżników i opisów najbardziej denerwujących zachowań współpasażerów. Najciekawsze propozycje doczekają się formy graficznej w składach pociągów.

 

żródło: kolejeslaskie.com

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here