Miasto Racibórz zaprasza na wrześniowe eko-wydarzenia

0

Festyn ekologiczny, sprzątanie świata oraz zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego – wszystkie te proekologiczne inicjatywy już w najbliższych tygodniach w Raciborzu.

 

- reklama -

 

 

FESTYN EKOLOGICZNY – 17 września raciborski rynek w godzinach 9:00-15:00

Festyn Ekologiczny organizowany jest już po raz piętnasty z okazji uzyskania przez naszą Gminę certyfikatu Systemu Zarządzania Środowiskowego wg normy ISO 14001. Przedsięwzięcie to było nowatorskie i Racibórz jest pierwszą Gminą w Polsce, która wprowadziła taki system. Od tej pory co roku w kolejną rocznicę uzyskania certyfikatu Miasto organizuje Festyn, podczas którego uczniowie raciborskich placówek oświatowych mają okazję zaprezentować na scenie swój program artystyczny. Tegoroczny Festyn połączony zostanie z eventem „Fotowoltaika dla dorosłych i dla smyka”.

Każdy, kto tego dnia pojawi się na raciborskim rynku będzie mógł zwiedzić laboratorium energii odnawialnej i samodzielnie wytworzyć prąd za pomocą paneli solarnych lub turbiny wiatrowej. Będą również wyścigi samochodów napędzanych na dynamo i ciekawe doświadczenia przygotowane z myślą o najmłodszych. Nie lada atrakcją będzie makieta energii elektrycznej, gdzie za pomocą dynama oświetlimy makietę osiedla mieszkaniowego. Będzie można również wziąć udział w warsztatach plastycznych, gdzie przy uzyciu materiałów – rolek po papierze toaletowym czy drewnianych łyżek powstaną prace artystyczne. Każdy chętny będzie mógł się również zmierzyć z quizami i zagadkami na temat odnawialnych źródeł energii oraz otrzymać gadżet ekologiczny!

SPRZĄTANIE ŚWIATA – 18 – 19 września

Tegoroczna akcja przebiega pod hasłem przewodnim „Wyprawa – poprawa” a jej organizatorzy chcą zwrócić uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarki odpadami komunalnymi. Tego dnia uczniowie raciborskich placówek oświatowych, będą dawać dobry przykład zbierając odpady z terenów położonych wokół szkół, zieleńców, skwerów, parków i lasów promując ideę współdziałania na rzecz utrzymania czystości na terenie naszego miasta.

ZBIÓRKA ZUŻYTEGO SPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO I ELEKTRONICZNEGO – 19 września, Ostróg, plac parkingowy vis – a – vis kościoła i plac im. Arki Bożka

W godzinach 8.00. – 15.00. w wymienionych miejscach można oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Uczestnicy zbiórki otrzymają upominek, 1 sztukę sadzonki (niezależnie od ilości oddanego sprzętu).

 

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here