Ofiary Tragedii Górnośląskiej 1945 – prelekcja w bibliotece

0

Prelekcja odbędzie się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku odbywają się pod hasłem „Utracone dziedzictwo”.

 

- reklama -

 

 

 

Prelekcję przeprowadzą: przedstawiciel Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 w Radzionkowie i Tomasz Gonet – pracownik IPN w Katowicach, Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej.

Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku to powstała w lutym 2015 r. placówka ekspozycyjno-archiwalna z siedzibą w Radzionkowie, która obejmuje wszelkie dostępne publikacje, artykuły, wyniki prac badawczych i materiały dydaktyczne związane z wywózkami tysięcy Górnoślązaków na dzisiejsze tereny Syberii, Kamczatki, Ukrainy, Białorusi, Kazachstanu, Turkmenistanu oraz Gruzji.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 19 września o godz. 16.00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12. Wstęp wolny!

Europejskie Dni Dziedzictwa, w które regularnie od kilku już lat włącza się raciborska biblioteka, to największy w Europie projekt społeczny i edukacyjny, najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu, którego głównym celem jest promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego oraz przypominanie o wspólnych korzeniach kultury europejskiej.

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here