Gmina utrzymuje dowóz dzieci w czasie remontu wiaduktu

0

Urząd Gminy Nędza informuje, że na czas remontu wiaduktu drogowego nad torami PKP w ciągu drogi wojewódzkiej nr 421 w km 23+583, dowóz dzieci do szkoły zostaje utrzymany.

 

- reklama -

 

 

W związku z objazdami wprowadzona została korekta w rozkładzie jazdy autobusu. Wszelkie informacje dostępne są w ZSG w Nędzy. Urząd Gminy przypomina, że inwestycja dotyczy ciągu drogi wojewódzkiej i jest realizowana przez zarządcę drogi, czyli Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

O zamknięciu wiaduktu oraz objazdach Urząd Gminy w Nędzy został jedynie poinformowany pismem. ZDW w Katowicach nie konsultował inwestycji w żaden sposób z Urzędem Gminy.

Urząd Gminy informuje także, że rodzice dzieci uczęszczających do tej pory do Przedszkola w Nędzy, w związku z zamknięciem wiaduktu, mają możliwość kontynuacji edukacji w Przedszkolu w Łęgu. Szczegółowych informacji udziela Przedszkole w Łęgu pod nr tel. 32 410 20 27 oraz w Urzędzie Gminy w Nędzy, pok. nr 10 pod nr tel. 32 410 20 18 wew. 41.

O objazdach i utrudnieniach w ruchu w związku z przebudową wiaduktu realizowaną przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach poinformowane są służby ratunkowe, a także obsługa promu w miejscowości Ciechowice.

Obecnie trwają uzgodnienia dotyczące uruchomienia bezpiecznego przejścia dla pieszych i rowerzystów.
 
Zarząd Dróg Wojewódzkich poinformował, że planowany termin oddania nowego obiektu do użytkowania to wrzesień 2016 roku.

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here