Nowy rok szkolny i nowe atrakcje w H2Ostróg

0

Zarządcy aquaparku dbają, aby każdy mógł się tu dobrze czuć, więc swoją ofertę postanowili jeszcze bardziej uatrakcyjnić m.in. pokazami pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

- reklama -

 

 

Na dobre rozpoczął się rok szkolny, a wraz z nim nauki pływania dla uczniów z raciborskich szkół podstawowych. Nie oznacza to jednak, że pozostali młodzi i starsi użytkownicy aquaparku będą się nudzić. Zarządcy dbają, aby każdy mógł się tu dobrze czuć, więc swoją ofertę postanowili jeszcze bardziej uatrakcyjnić m.in. pokazami pierwszej pomocy przedmedycznej.

W poniedziałek, 14 września, wzorem ubiegłego roku powrócili uczniowie miejskich szkół na regularne lekcje nauki pływania. Nie oznacza to jednak, że pływalnia w tym czasie niedostępna jest dla innych użytkowników. Wręcz przeciwnie! Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, rozpoczynają się o godz. 8.00 i trwają nawet do godz. 15.30. Prowadzone są w trzech grupach: początkującej, średnio zaawansowanej oraz zaawansowanej tylko w wyznaczonych miejscach w basenach. – Podczas zajęć wykorzystywane są maksymalnie cztery tory na dużym basenie oraz dwa w małym. Z całej reszty można korzystać bez przeszkód – mówi Krzysztof Borkowski, wicedyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu, zarządca H2Ostróg.

Raciborski aquapark to chętnie odwiedzane miejsce przez cały rok, niezależnie od pogody za oknem. Argumentem na potwierdzenie tego jest liczba odwiedzin obiektu, jaką zanotowano w okresie wakacji (od 30.06 do 24.08). W tym czasie pływalnię odwiedziło ponad 50 tys. osób. – Mimo wielu upalnych dni, miłośnicy wodnych kąpieli chętnie wybierali nasz aquapark. Przewidujemy, że w okresie jesienno – zimowym, kiedy dni są coraz chłodniejsze i szybciej się ściemnia, ludzie będę szukali rozgrywki u nas. Dlatego chcemy jeszcze bardziej uatrakcyjnić naszą ofertę – zapowiada Krzysztof Borkowski. – Na pewno będziemy kontynuować weekendowe darmowe nauki pływania oraz animacje wodne dla najmłodszych. Mogą z nich korzystać wszyscy chętni, niekoniecznie tylko uczniowie raciborskich szkół. Na pewno raz w miesiącu będę organizowane pokazowe lekcje nurkowania z profesjonalnym sprzętem. Chcemy częściej zapraszać instruktorów kajakarstwa, bo wiemy, że zajęcia te zawsze cieszyły się dużą popularnością. Będą gry i zabawy z okazji świąt. Nowością, jaką chcemy w tym roku wprowadzić, to pokazowe zajęcia pomocy przedmedyczne. Uważamy, że każdy powinien potrafi udzielić pierwszej pomocy, jeśli zajdzie się taka potrzeba – dodaje zarządca H2Ostróg.

Nowy rok szkolny to nowe wyzwania, ale również atrakcyjniejsze miejsce rozrywki, jakim z pewnością jest aquapark w Raciborzu. Należy pamiętać, że korzystają z niego nie tylko dzieci, młodzież, ale również wielu seniorów. Dlatego dyrekcja, pomyślała też o najstarszych użytkownikach pływalni. W trakcie trwania przerwy technologicznej (24.08- 06.09) zamontowano dodatkowe barierki ułatwiające wejście do basenu rekreacyjnego. Dzięki tej drobnej inwestycji, również starsi pływacy mogą teraz bezpiecznie korzystać z oferowanych atrakcji.

 

Adventure Media

publ. /ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here