Niezwykła sesja fotograficzna na dworcu

0

Za pośrednictwem aparatu fotograficznego uczniowie ZS1 rejestrowali kadry ilustrujące autorski punkt widzenia. Zastosowany eksperyment pedagogiczny w formie foto-happeningu okazał się trafioną metodą.

Inspiracją dla młodych fotografów był dworzec kolejowy w Raciborzu. Według nich "Dworzec – miejsce szczególne, gdzie dynamika zmian, ruch, rytm przeplatają się z nostalgią oczekiwania, pożegnań oraz radością powitań, tworząc niezwykłą harmonię".

- reklama -

Scena, na której czas odgrywa główną rolę, a jego ślady widoczne są na każdym kroku, stała się dla uczniów klasy III Liceum Plastycznego płaszczyzną twórczych doświadczeń, emocji i autorskich odkryć. Wyjątkowy klimat raciborskiego dworca zamienił to miejsce w źródło inspiracji twórczych. Młodzi twórcy w ramach zajęć z podstaw fotografii i filmu próbowali "uchwycić blaski i cienie" obserwowanej rzeczywistości.


 Sesja na dworcu kolejowym pozwala nam delektować się naturą ruchu.

 

Aktywne działania twórcze młodzieży w miejscu publicznym nie tylko wywołały akceptację i uśmiech na twarzach pracowników kolei, ale wzbudziły również zainteresowanie oczekujących na peronach zmęczonych pasażerów.

 Uczniowie wykonywali zdjęcia pod okiem dr Gabrieli Habrom – Rokosz z PWSZ w Raciborzu.

 

Autorami zaprezentowanych zdjęć są: dr Gabriela Horom – Rokosz, Adam Kandora, Agnieszka Kowalska, Karolina Kurzeja i Katarzyna Słowiak.

 

Zobaczcie zdjęcia.

 

ZS1 w Raciborzu

publ. l.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here