Prewencja ćwiczyła na stadionie w Rybniku

0

Ponad 150 policjantów prewencji z Rybnika, Raciborza i Wodzisławia ćwiczyło tworzenie szyków zabezpieczających i wypierających, które stosowane są podczas działań pododdziałów zwartych.

 

- reklama -

Ponad 150 policjantów z Rybnika, Raciborza i Wodzisławia, wchodzących w skład VII Nieetatowego Pododdziału Prewencji Policji, uczestniczyło w ćwiczeniach. Odbyły się one na stadionie MOSiR przy ul. Gliwickiej w Rybniku. Mundurowi pod czujnym okiem Dowódcy III Kompanii OPP w Katowicach, ćwiczyli tworzenie szyków zabezpieczających i wypierających, które stosowane są podczas działań pododdziałów zwartych.

 

Trwające kilka godzin szkolenie, prowadzone przez Dowódcę III Kompanii OPP w Katowicach, miało na celu doskonalenie umiejętności współdziałania policjantów VII Kompanii Nieetatowych Pododdziałów Prewencji, którzy w razie zbiorowych zakłóceń ładu i porządku publicznego interweniują w pododdziałach zwartych. Pododdziały takie mobilizowane są w sytuacjach zagrożeń wymagających szczególnego wzmocnienia sił porządkowych. Mundurowi, wyposażeni w tarcze, kaski i środki przymusu bezpośredniego ćwiczyli warianty przywracania naruszonego ładu i porządku. Istotą ćwiczeń była dokładność i precyzja w działaniu.

 

Bardzo ważne było także błyskawiczne wykonywanie poleceń, które podczas działań w sytuacjach o podwyższonym ryzyku stanowi o skuteczności działania policji. Mundurowi doskonalili tworzenie tyraliery oraz kordonów. To szyki bojowe najczęściej stosowane przez zwarte pododdziały podczas zabezpieczania imprez masowych. Policjanci ćwiczyli także elementy ratownictwa taktycznego tzw. „czerwoną taktykę”. W ćwiczeniach wykorzystano broń gładkolufową.

 

KMP Rybnik

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here