8 miesięcy w zawieszeniu na 3 lata za brutalne zabicie kota

1

7 października w Sądzie Rejonowym w Raciborzu zapadł wyrok za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem. Dwaj sprawcy zabili bezdomnego kota.

Wyrok wydano na podstawie ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 o ochronie zwierząt. Sprawcami są dwaj pełnoletni mężczyźni – Damian D. oraz Mateusz K., mieszkańcy Raciborza. Dzięki dociekliwości oraz zaangażowaniu przedstawiciela Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami oraz świadka zdarzenia sprawcy zostali bardzo szybko rozpoznani oraz zidentyfikowani. Wyrok za popełnione przestępstwo zabicia kota wolno żyjącego ze szczególnym okrucieństwem brzmi 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. oraz zakaz posiadania jakichkolwiek zwierząt na tyle samo lat, a także nawiązka za popełniony czyn.

- reklama -

 

Przebieg rozprawy sądowej w Raciborzu był monitorowany przez Sąd w Gliwicach. Pomimo wydanego wyroku sprawcy nie poczuwają się do winy. Tak brutalne zabicie zwierzęcia wstrząsnęło nami wszystkimi: osobami zaangażowanymi w sprawę, przedstawicielami prawa. Miejsce przed zdarzeniem pd około roku  było patrolowane, zwierzęta są objęte opieką prawną przez przedstawiciela organizacji zajmującej się zwierzętami. Wszelki, nawet najmniejsze chuligańskie wybryki są zgłaszane na Komendę Policji.

 

Przypominamy, że każde zwierzę domowe oraz bezdomne, wolno żyjące czy gospodarskie jest chronione przez prawo. Za jego łamanie grozi odpowiedzialność karna.

Jadwiga Kopacka
przedstawiciel organizacji TOZ

 

publ. /ps/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Jak może się coś zmienić na lepsze w ochronie zwierząt skoro za bestialskie zabicie kota sprawcy dostają wyrok w zawieszeniu i to tylko 8 Miesięcy. Jak można było pozwolić takim bestiom na posiadanie zwierząt po upływie 3ch lat.Takie typy nigdy się nie zmienią podobnie jak ostatni przypadek pedofila który po wypuszczeniu z więzienia za ten czyn po zaledwie kilku godzinach skrzywdził kolejne dziecko.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here