Raciborscy seniorzy e-zmotywowani do działania

0

Po wakacyjnej przerwie, "tuż za rogiem" – w przyjaznej atmosferze raciborskiej biblioteki, rozpoczęła się nowa edycja spotkań pod nazwą „Akcja: e-motywacja” – interaktywnych wywiadów z pełnymi apetytu na życie osobami.

 

- reklama -

 

 

W trakcie pierwszego spotkania zmotywowaliśmy się do działania…w grupie! O potrzebie współpracy przy tworzeniu wspólnych inicjatyw, szczególnie w jesieni życia, opowiedział psycholog, szkoleniowiec i ratownik GOPR Tomasz Kozłowski, który w zeszłym roku razem z zespołem skoczył ze stratosfery (11 tysięcy metrów) ustanawiając tym samym rekord Europy w odległości swobodnego spadania formacją trzyosobową.

 

Z kolei Emilia Krakowska – popularna aktorka teatralna i filmowa, znana przede wszystkim z roli Jagny w słynnej ekranizacji „Chłopów” Jana Rybkowskiego, w trakcie wywiadu często podkreślała jak ważna jest umiejętność życia z ludźmi w zgodzie i dobrych relacjach. Dlatego w domu ma okrągły stół, bo jak twierdzi, przy nim wszyscy są równi. Pani Emilia zachęciła raciborskich seniorów do kreatywnego działania – tworzenia kół zainteresowań, uczestnictwa w inicjatywach bibliotecznych czy w Uniwersytetach Trzeciego Wieku. Z pasją, energią i co najważniejsze…wspólnie!

 

Kolejne spotkanie online, tym razem z Krystyną Koftą, odbędzie się w czwartek 22 października o godz. 11.00 w Bibliotece na ul. Kasprowicza 12 oraz w Wypożyczalni i Czytelni Naukowej Rynek 12. Serdecznie zapraszamy!

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here