Debata wyborcza na Zamku

6

Dzisiaj o 17.30 odbędzie się debata kandydatów do izby niższej i wyższej parlamentu. Wśród przedstawiających swoją wizję Polski po wyborach znajdzie się 8 kandydatów.

Kampania wyborcza jest w najgorętszym momencie. Sondaże zmieniają się niezwykle dynamicznie, ale jak na razie wygląda na to, że zwycięzca jest jeden – Prawo i Sprawiedliwość. Poza tym w wyborczym układzie równań są same niewiadome. Czy w sejmie znajdą się tylko 3 partie, czy będzie ich aż 6? Czy PiS zdobędzie większość pozwalającą na samodzielne rządy? Jaka będzie skala ewentualnej porażki Platformy Obywatelskiej? Czy Barbara Nowacka jest w stanie wyciągnąć Zjednoczoną Lewicę na drugą pozycję w tym wyścigu, którego metę wyborcy zobaczą wieczorem 25 października? Czy Polskie Stronnictwo Ludowe po raz kolejny będzie tworzyć po wyborach rząd? Czy nowa "twarz" liberałów sygnowana przez Ryszarda Petru znajdzie uznanie wśród polskiej klasy średniej? Na te i na wiele innych pytań odpowiedzi padną dopiero w ostatnią niedzielę października, ale już dzisiaj politycy wszystkich opcji chcą zmierzyć się w ogniu debaty wyborczej. Jedno z takich spotkań organizuje stowarzyszenie Dobro Ojczyzny. Odbędzie się ono dzisiaj na raciborskim zamku piastowskim o godzinie17.30. Wśród zaproszonych znaleźli się przedstawiciele większości liczących się ugrupowań politycznych w regionie.Na pytania będzie odpowiadał kandydat na senatora z ramienia PiS radny wojewódzki Adam Gawęda, poseł PiS Grzegorz Matusiak, poseł PO Ryszard Zawadzki, kandydat na posła z ramienia ZL Józef Kowol, kandydat na posła z ramienia partii KORWIN Adam Pustelnik, kandydat na posła z ugrupowania Kukiz'15 Kurpas oraz ubiegający się o fotel senatora Aleksander Zioło i Jarosłąw Ligas. Debata ma potrwać ok. 2 godzin.

- reklama -

 

Leszek Iwulski

- reklama -

6 KOMENTARZE

  1. Szanowna Redakcji!
    Nie wypada robić literówek przy nazwisku kandydata!

    Poza tym chciałem zaznaczyć, że owy Pan to była jedyna osoba, która mówiła z sensem i z energią. Do tej pory wahałem się czy wybrać PiS czy Kukiza ale poznanie Pana Kurpasa rozwiało moje wątpliwości. Dajmy szansę Panu Kurpasowi.

  2. Szanowni Czytelnicy

    Przepraszam nie tyle a literówkę (tej nie popełniłem), co za niesprawdzenie pisowni nazwiska. W nadesłanej informacji o debacie bowiem nazwisko kandydata brzmiało Kulpas, nie Kurpas. Za moje niedopatrzenie polegające na niesprawdzeniu nazwiska kandydata serecznie Was przepraszam. Oczywiście nazwisko jest już napisane prawidłowo. Dziękuję również za Waszą szybką reakcję.
    Z wyrazami szacunku Leszek Iwulski

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here