Gender – Od tolerancji do totalitaryzmu. Ksiądz Oko na zamku

4

Spotkanie z ks. prof. dr hab. Dariuszem Oko. Będzie to okazja do omówienia głośnych wydarzeń ostatnich tygodni w dziedzinie, w której ksiądz jest specjalistą.

 

- reklama -

 

 Zamek Piastowski w Raciborzu, wtorek 20 października 2015 r., godz. 19:00.

Wykład będzie miał miejsce w ramach spotkań Klubu Weissera. Fundacja Ofki Raciborskiej, nawiązując do tradycji trwającej w Raciborzu jeszcze na przełomie XIX i XX w., reaktywuje tzw. lekcje polskiego ks. Weissera, które z czasem przerodziły się w swego rodzaju klub dyskusyjny. Reaktywowany Klub Weissera opierać się będzie na cyklicznych spotkaniach z ważnymi postaciami życia publicznego w Polsce, podczas których omawiane będą bieżące wydarzenia, problemy i wyzwania przed którymi stoimy.

"W 1820 roku przybył do Raciborza nowy nadprezydent wyższego Sądu Krajowego (…) baron Hans Karl Erdmann von Manteuffel. (…) Zaczął pobierać lekcje języka polskiego u ks. Berdnarda Weissera. Nauczyciel i uczeń spotykali się o określonej porze w winiarni piwnicy ratuszowej. Krąg zainteresowanych lekcjami stopniowo poszerzał się o, jak pisał kronikarz, uczonych, dystyngowanych i czcigodnych panów. Lekcje stały się miejscem spotkań wielu raciborzan (…) nabierając charakteru spotkań towarzyskich inteligencji. Jeszcze na przełomie XIX i XX wieku tradycja lekcji polskiego była żywa…" P. Newerla, Dzieje Raciborza i jego dzielnic, Racibórz 2008, s. 56.

Ksiądz Dariusz Oko: Święcenia kapłańskie przyjął 14 maja 1985. W 1991 obronił pracę doktorską z filozofii na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Od 1992 pracownik naukowy Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i rezydent Parafii Świętej Jadwigi w Krakowie. W 1996 obronił na PAT pracę doktorską z teologii, a w 2011 habilitację z filozofii. Uczestniczy w dwóch projektach badawczych prowadzonych przez Katedrę Filozofii Poznania Wydziału Filozoficznego UPJPII: Teoriopoznawcze podstawy metafizyki oraz filozofii gender oraz Między sceptyzmem i agnostycyzmem a nihilizmem. Teoriopoznawcze uwarunkowania nihilizmu. Pełni posługę jako duszpasterz lekarzy archidiecezji krakowskiej. Ks. Oko szerzej rozpoznawalny stał się po szeregu negatywnych wypowiedzi medialnych dotyczących homoseksualistów, ideologii gender i lewicy [za wikipedią]

 

publ. /ps/

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. A w jakim sensie on jest specjalistą? Tolerancji w Nim za grosz, wszystko i wszyscy którzy mają odmienne zdanie, uważa za głuipców i nieuków… Tak jak słusznie kolega poniżej napisał, Oni (księża) są od głoszenia ewangeli, a nie pokazywania swoich śwaitopoglądów, dobrze że kościół traci zaufanie (zresztą sami są sobie winni) bo dalej byśmy żyli w średniowuieczu. Księdza OKO poprzednicy w średniowieczu i w późniejszych epokoach też mącili ludziom w głowach i wszystko co uważali za złe uznawali za herezje, np. odkrycia Kopernika czy Galileusza. I co? Ludzie dalej im ślepo ufaja i ueważaja za autorytet…

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here