,,Młodzi głosują” – wybory parlamentarne 2015

2

23.10.2015 r.  w Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II odbyły się wybory. Przeprowadzono je we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach ogólnopolskiej akcji „Młodzi głosują”.  Nad ich przebiegiem czuwała Młodzieżowa Komisja Wyborcza, w skład której weszli: Anna Dąbkowska, Natalia Peszke i Dawid Hmielorz.

Uczniowie oddawali swoje głosy na komitety wyborcze według zasad obowiązujących podczas prawdziwych wyborów, które odbędą się 25 października 2015 r. Na lekcjach wiedzy o społeczeństwie nasi gimnazjaliści poznawali pracę parlamentu, programy partii politycznych oraz zasady głosowania w wyborach powszechnych.

W wyborach wzięło udział 75 uczniów uprawnionych do głosowania, co stanowi 51 % wszystkich uczniów naszego gimnazjum. Wyniki preferencji wyborczych uczniów Gimnazjum nr 5 podamy w poniedziałek, już po ogólnopolskich wyborach do sejmu i senatu.

Koordynatorką akcji była pani Anita Dąbkowska.


Akcja „Młodzi głosują” ma na celu zaangażowanie w działania edukacyjne oraz profrekwencyjne jak największej liczby młodych osób. Symulacja głosowania w szkole miała pokazać młodzieży, jak wyglądają prawdziwe wybory i zachęcić ją do udziału w nich w przyszłości.

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. głosujcie na wszystkich tylko NIE NA PiS. Chyba szlag mnie trafi jak Pisiory na czele z Kaczyńskim i Maciarewiczem przejdą, bo ta Szydło jest za cienka i wyrolują ją jak Marcinkiewicza. Czy naprawdę chcecie takich rządów???????????!!!!!!!!!!!!!! Już wystarczy jeden taki o wyglądzie Maliniaka z „Czterdziestolatka” i raczej o takim samym umyśle podporządkowany Kaczyńskiemu. Szkoda, że Kaczyński razem ze swoim bratem nie leciał do Smoleńska

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here