Gimnazjum w Kornowacu: 10-lecie nadania im. Jana Pawła II

0

W dniu 23 października br. w kościele pw. św. Bartłomieja w Pogrzebieniu odprawiono uroczystą Mszę św. jubileuszową z okazji 10-lecia nadania gimnazjum w Kornowacu imienia Jana Pawła II. Mszy św. przewodniczył ks. Piotr Wala  SDB.

 

- reklama -

Akcentem religijnym rozpoczęło się organizowane przez dyrekcję gimnazjum w Kornowacu upamiętnienie rocznicy nadania szkole imienia papieża Polaka. W kościele zgromadzili się licznie parafianie, nauczyciele, młodzież, pracownicy oraz przyjaciele szkoły. W czasie kazania ksiądz Piotr Wala zwrócił się bezpośrednio do młodzieży gimnazjum w Kornowacu, przytaczając pamiętne słowa papieża Polaka: „Musicie od siebie wymagać, chociażby inni od was nie wymagali”. Z okazji zbliżającego się święta zmarłych przypomniał słowa papieża Franciszka, będące jednocześnie przestrogą przed zagrożeniami czyhającymi na młodzież: „Halloween to okropne zło, które próbuje zawładnąć sercami młodych ludzi”.

W trakcie liturgii młodzież poświęciła składane w czasie Mszy św. dary ofiarne. Pod koniec eucharystii grupa muzyczna zaśpiewała hymn Światowych Dni Młodzieży pt. „Błogosławieni miłosierni” oraz hymn szkół papieskich „My, Jana Pawła uczniowie”. Ksiądz Piotr, dziękując grupie za urozmaicenie mszy pieśniami religijnymi, podkreślił, że najlepszym przyjacielem człowieka jest Jezus Chrystus.  Na zakończenie przypomniał słowa proboszcza Tadeusza Augustyna: „Życzę wszystkim, aby nauka w szkole owocowała później w pracy”.

 

/Marek/

 

 

——————————————————

 

 

Nauki przedmałżeńskie Racibórz

Parafia Rzymsko – Katolicka Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przy ulicy Mickiewicza 8 w Raciborzu zaprasza narzeczonych na nauki przedmałżeńskie przez cały rok. Cykl nauk przedmałżeńskich obejmuje trzy spotkania, połączone z naukami naturalnego planowania rodziny.

Kontakt: 32 418 16 31 lub 604 554 820.

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here