Kto nie czyta ten bandyta czyli Pilipiuk w bibliotece

0

26 napisanych powieści wydanych w ciągu dekady, 600 tysięcy sprzedanych książek i miejsce na podium ścisłej czołówki najpoczytniejszych pisarzy w Polsce – Andrzej Pilipiuk spotkał się z fanami w raciborskiej bibliotece.

 

- reklama -

 

 

Nie mogło być inaczej – dziesiątki pytań, żywa dyskusja, niezwykłe historie okraszone specyficznym humorem „z wrodzonej złośliwości”… po prostu fantastyczne spotkanie z wyjątkowym pisarzem! Licznie zgromadzoną publiczność interesowały ewentualne kontynuacje najpoczytniejszych książek z cyklu o Jakubie Wędrowyczu i Panu Samochodziku, źródła inspiracji a nawet pomysły na to co i gdzie chciałby Pilipiuk przekopać (przypomnijmy, pisarz jest z wykształcenia archeologiem).
Wieczór w bibliotece z Pilipiukiem obfitował w szczere wyznania! Autor przyznał, że pisze takie książki, które podobają się przede wszystkim jemu samemu, nie lubi fantasy w stylu Tolkiena a niektóre nazwiska i narodowości konsekwentnie zapisuje małą literą.

Jeszcze tylko długa kolejka po autografy, zdjęcia, miłe słowo i już można było wracać do… lektury książek Pilipiuka w domowym zaciszu. Chętnych zapraszamy oczywiście do wypożyczania licznych tytułów w raciborskiej bibliotece – część z nich została podpisana przez autora. Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki realizowanego we współpracy z Instytutem Książki.

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here