Szczyrbowie najlepsi z wiedzy o mitach Greków i Rzymian

0

Rodzinny konkurs wiedzy o „Mitologii” Parandowskiego rozstrzygnięty. W zmaganiach w bibliotece wzięło udział 7 zespołów.

 

- reklama -
 

 

Rodzinnie, kreatywnie i aktywnie… czy jest lepszy sposób na spędzenie sobotniego przedpołudnia? 7 rodzin, 2 godziny zaciętej rywalizacji, ale przede wszystkim świetna zabawa – tak było podczas rodzinnego cyklicznego konkursu wiedzy pod hasłem „Czytał dziadek, czytał tato, czytasz ty?”, który odbył się w raciborskiej bibliotece.

W ile dni Herakles oporządził stajnię Augiasza? Jak nazywał się wierny pies Hadesa? Kto założył świątynię na Kapitolu? Dwu i trzyosobowe drużyny rodzinne tym razem zmierzyły się ze znaną wszystkim „Mitologią” Jana Parandowskiego – wielokrotnie wznawianą lekturą, będącą cennym zbiorem opisującym świat wierzeń i podań Greków i Rzymian. Uczestnicy konkursu przekonali się, że dawka nieśmiertelności nie musi być dawką nudy, a wspólne rodzinne czytanie może dostarczyć wiele radości i satysfakcji!

Po zaciętym boju,  najlepsi okazali się:
I miejsce: Zuzanna, Karolina i Sebastian Sczyrba
II miejsce: Julia i Ryszard Hahn
III miejsce: Dawid Wypler i Czesław Panicz

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu „Czytał dziadek, czytał tato, czytasz ty?”.

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here