Charli Green i Krzysztof Puma Piasecki 4set w RCK

0

Amerykański trębacz Charli Green oraz jeden z najwszechstronniejszych polskich gitarzystów Krzysztof Puma Piasecki zagrali na jednej scenie… [ZDJĘCIA>>] Zobacz wideo>>>

Przy pełnej sali (kameralnej) goście Raciborskiego Centrum Kultury przy Chopina brali udział w uczcie muzycznej z pogranicza jazzu rocka i bluesa.

- reklama -

 

 

 
 
 

 

 

 

Amerykański trębacz, kompozytor i aranżer, współpracownik Dextera Gordona, Bena Webstera, Arta Taylora i Lou Genetta, wystąpi z towarzyszeniem formacji, która łączy ze sobą różne bieguny muzycznych doznań – jazzowe frazy i swingująca pulsacja przewija się  z rockową energią, funkowym groovem i bluesową siłą przekazu.
Charli Green – urodził się i dorastał w Memphis USA. Współpracował z największymi muzykami jazzowymi, a obecnie pracuje ze własną orkiestrą The Charli Green Big Band, dla której komponuje, aranżuje i dyryguje. 
Zespół 4 SET to wyjątkowy kwartet podparty wiedzą i doświadczeniem lidera z dodatkiem siły i werwy młodszej części bandu. Wyjątkowe kompozycje z jednej strony uspokajają i wprawiają w wyjątkowy nastrój z drugiej wyrywają z siedzeń z elektryczną siłą.
Krzysztof Puma Piasecki – kompozytor, aranżer, pedagog – jeden  z najwszechstronniejszych gitarzystów polskiej sceny muzycznej, na której jest obecny od lat 70. Laureat Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Stypendysta Berklee College of Music w Bostonie. W 1997 zdobył tytuł Najlepszego Gitarzysty Jazzowego pisma „Gitara i Bas”. Jego koncerty cieszą się uznaniem zarówno w Polsce jak i za granicą. Występował między innymi z Mickiem Sternem, Dave Wecklem, Scottem Hendersonem, Dennisem Chambersem, Allanem Whitem, Cindy Blackman, Jose Feliciano, Hanną Banaszak, Krystyną Prońka, Grażyną Łobaszewską, Jarosławem Śmietaną, Zbigniewem Namysłowskim, Leszkiem Możdżerem.

Zagrali w składzie: 

    Charli Green – trąbka,
    Krzysztof „Puma” Piasecki – gitara,
    Łukasz Gorczyca – gitara basowa,
    Jacek Prokopowicz – instrumenty klawiszowe,
    Adam Grzelak – perkusja
 

 

//i/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here