Akcja „Spacer z psem”

0

8 listopada odbyło się na terenie wałów przeciwpowodziowych kolejne spontaniczne spotkanie w formie akcji pt. "Spacer z psem w Raciborzu".

 

- reklama -

Pierwszy "Spacer z psem" odbył się w czasie letnich wakacji 14 czerwca. Kolejne akcje odbywały się spontanicznie poprzez porozumienie się na portalu społecznościowym Facebook. Zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach. Inicjatywa rozpoczęła swoją działalność latem br. roku.

W naszej pierwszej akcji wzięła udział również Barbara Kołodziej-Sordyl, która jest weterynarzem. Podczas spotkania poruszyliśmy najważniejszy w czasie wakacji temat, a więc kleszczy i pcheł. W kolejnym roku również planujemy zaprosić p. weterynarz, aby poruszyć kolejny temat, który nas zainteresuje.

Kolejny "Spacer z psem" odbędzie się najprawdopodobniej 22 listopada br. o godz. 14:00 na terenie wałów przeciwpowodziowych za kanałem Ulga przed Markowicami. W przypadku niepogody informacje będą podawane na bieżąco na naszym fanpage'u na Facebooku (podany niżej).

Kto może wziąć udział? Każdy! Nieważny jest wiek naszego podopiecznego ani jego rasa. Mile widziana młodzież i dzieci, ale również osoby starsze. Zapraszamy jako forma aktywności zarówno dla najwierniejszego towarzysza człowieka, jak i dla nas samych.

 

Dodatkowym celem jest socjalizacja psów, a więc kontakt z innymi ludźmi oraz innymi przedstawicielami swojego psiego gatunku. W trakcie spaceru poruszamy również tematykę problemów behawioralnych. Staramy się doradzić, jak rozwiązywać problemy, a jak im zapobiegać, zanim się pojawią. Do dyspozycji jest szkoleniowiec i behawiorysta, który chętnie odpowiada na wszystkie pytania. Niestety nie wszystko można rozwiązać zasadą pytania-odpowiedzi. Jednak dzięki behawioryście można dowiedzieć się: skąd wziął się problem i co robić, aby dalej go nie popełniać.

 

 

Często na naszym spacerze jest dostępny mały tor przeszkód, z którym chętnie zapoznają się psy poprzez motywację pracy ze smakołykiem.

Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma zdjęciami, tymi robionymi przez profesjonalistów oraz spontanicznych zdjęciach robionych przez nas samych.

Od 2016 r. planujemy "Spacer z psem" jako regularną akcję.

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here