TVPinfo nada materiał z Wojnowic w najbliższą sobotę

1

Ze względu na temat dnia, którym był skład nowego rządu, TVP nie mogła przeprowadzić bezpośredniej transmisji z Wojnowic, gdzie protestowano przeciwko budowie farm wiatrowych. Reportaż zostanie wyemitowany za kilka dni.

 

- reklama -
Piotr Klima od początku czynnie zaangażował się w protest przeciwko budowie turbin wiatrowych. Efektem tego jest m.in. powołanie Komitetu Ochrony Ziemi Raciborskiej przed zagrożeniami dla ludzi i środowiska ze strony farm wiatrowych.
 
 ———————————————————–

 

 

W poniedziałek 9 listopada o 17.30 przed zwałami wykopanej pod wiatrak ziemi  (w odległości 500 m od najbliższych siedlisk ludzkich) w Wojnowicach TVP przeprowadziła wywiady z ok. 10. osobami (na tle wszystkich), w tym: członkowie Komitetu Ochrony Ziemi Raciborskiej przed zagrożeniami dla ludzi i zdrowia ze strony farm wiatrowych:  Katarzyna Dutkiewicz, Jolanta Otlik, Piotr Klima i inni, mieszkańcy Wojnowic i Bojanowa, burmistrz, b.wiceburmistrz, p. sołtys Wojnowic. TVP usiłowała zaprosić do programu inwestora,  jednak jego telefon okazał się głuchy – napisał do nas Piotr Klima, jeden z inicjatorów sprzeciwu wobec inwestycji.

W spotkaniu wzięło udział ok. 70 osób. Materiał realizowali: red. Marcin Rosiński z Wrocławia oraz wydawca Robert Kalinowski z Warszawy. Panowie poinformowali zebranych przed kamerami, że ze względu na dzisiejszy tak polityczny dzień – nowy rząd, nie będzie transmisji bezpośredniej. Zostanie ona nadana w sobotę o godz. 17.30 w TVP Info oraz TVP3 Katowice w programie "To jest temat".

Przy okazji spotkania zebrano 55 podpisów pod PETYCJĄ w sprawie natychmiastowego wstrzymania budowy farm wiatrowych na terenie powiatu raciborskiego.

 

publ. /ps/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here