W Szymocicach organizują Gwarki gminy Nędza

0

To świetne połączenie dobrej zabawy z tradycją. – Zapraszamy całą brać górniczą gminy Nędza, a zaprasza jeden z organizatorów – Karol Kalemba, sołtys Szymocic.

 

- reklama -

 

 

Gwarki górnicze w gminie Nędza organizowane są od kilku lat, choć z przerwami. – Ten, kto lubi miło spędzić czas w męskim towarzystwie, a do tego jest albo był górnikiem, to z pewnością ta uroczystość jest dla niego. Można zjeść dobre golonko i skosztować żółtego napoju z pianką – dodaje Andrzej Chroboczek, współorganizator.

Dokładnego programu imprezy organizatorzy nie chcą zdradzać, bo to raz, że niespodzianka, dwa – mała tajemnica.
  – Gwarki rządzą się starym górniczym obyczajem. Staramy się tę tradycję pielęgnować – dopowiada Andrzej Chroboczek.

Organizatorzy pytani o przebieg uroczystości, odpowiadają nieco wymijająco. – Tego nie da się opowiedzieć w dwóch zdaniach, to trzeba przeżyć. Gwarki rządzą się własnymi prawami, jest regulamin, są przyrzeczenia – opowiada Karol Kalemba. Wiadomo jedynie, że na niegrzecznych uczestników będą czekać dyby!

– Tych, którzy na naszych Gwarkach byli choć raz, chyba specjalnie przekonywać nie trzeba, a tych, którzy nie byli, a może słyszeli, serdecznie zapraszamy – zachęcają organizatorzy.

Gwarki gminy Nędza odbędą się 27 listopada od godz. 17.00 w sali OSP Szymocice. Przy dużej liczbie uczestników, impreza może zostać przeniesiona na większy obiekt, o czym goście zostaną wcześniej powiadomieni.

O szczegóły można pytać u organizatorów: Karol Kalemba – nr tel. 606 216 882 i Andrzej Chroboczek – 664 479 818. 

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here