
Przedstawiciel raciborskiej policji uczestniczył w prelekcji zrealizowanej przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Rybniku i Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa w Warszawie.
Spotkania odbyły się w Centrum Kształcenia Inżynierów Politechniki Śląskiej w Rybniku oraz na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Odbiorcami projektu była młodzież. Prelekcje odbywały się pod tytułem ,,Za Polskę życiem i zdrowiem ryzykowano nie tylko dawno temu…Polski żołnierz na misjach poza granicami kraju. Podczas pogadanek młodzi ludzie zapoznali się z historią misji zagranicznych realizowanych pod kątem zapewnienia światowego pokoju oraz pomoc w wygaszaniu konfliktów zbrojnych na całym świecie. Atrakcją dla słuchaczy była możliwość spotkania się i wysłuchania prawdziwych historii weteranów, którzy brali udział w wielu misjach pokojowych na całym świecie. Mundurowi umożliwili także bezpośrednią rozmowę uczniów z żołnierzami PKW w Afganistanie. Udział przedstawicieli policji w spotkaniach związany był ze stałą współpracą służb mundurowych oraz uczestnictwem wielu policjantów również w misjach pokojowych.
/publ.d/




![Spotkanie z Mają Adamik w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Spotkanie z Mają Adamik w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/maja-adamik-13.jpg)


![Wystawa „Mój Frysztat” otwarta w Galerii Gawra [ZDJĘCIA] Wystawa „Mój Frysztat” otwarta w Galerii Gawra](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/vladislav-miczek.jpg)



![Praktyczna lekcja dziennikarstwa w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] Praktyczna lekcja dziennikarstwa w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-dziennikarskie-i-lo.jpg)
![Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca [ZDJĘCIA] Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/klub-ojca-raciborz.jpg)
![Saksofon bohaterem koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] [WIDEO] Saksofon bohaterem koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/koncert-umuzykalniajacy-rck.jpg)



![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)







