
Niecodzienną oprawę przybrały obchody 158 – rocznicy śmierci patrona Zespołu Szkół Ogólnokształcących – Josepha von Eichendorffa.
"Z miłości do natury, ziemi, Boga…"
W sobotnie późne popołudnie – 21 listopada, po zmroku, w teatralnej scenerii, zaaranżowanej na tę okazję na sali gimnastycznej, zebrali się uczniowie i ich rodziny, nauczyciele oraz zaproszeni goście.
W nastroju zadumy, refleksji, wysłuchano recytacji wierszy poety z Łubowic oraz utworów muzycznych w wykonaniu uczniów i absolwentów szkoły. Wzruszenie i emocje udzieliły się wszystkim uczestnikom wieczornicy również dzięki magii świateł i obrazów, wyświetlanych w tle sceny. Znane już całej społeczności szkolnej utwory napisane przez Josepha von Eichendorffa, zostały odkryte na nowo, dzięki formie, w jakiej zostały przedstawione. Nie będzie przesadą powiedzieć, iż odbiorcy zostali oczarowani występami dzieci i młodzieży. Mamy nadzieję, że ta poetycka uczta dla serca, pomoże nam wszystkim "pięknie żyć" i poprawiać jakość naszego codziennego życia.
Daniela Płoszczyca





![Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami [ZDJĘCIA] Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/klub-ojca.jpg)
![Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK z koncertem w Brzeziu [ZDJĘCIA] [WIDEO]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/Zespol_SLASK_DSC01419.jpg)
![Duet Kowalewska & Kuder prezentuje nowy singiel „Twist” [WIDEO] Kowalewska & Kuder](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/2-twist-kowalewska-kuder.jpg)




![Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przeglad-koled.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)


![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)



