Spotkanie strażaków weteranów

0

21 listopada w Nowej Wiosce odbyło się doroczne spotkanie weteranów i zasłużonych strażaków z jednostek ochotniczych straży pożarnych działających na terenie gminy Krzyżanowice.

Od wielu lat uroczystość ta organizowana jest co roku przez miejscową OSP z myślą o strażakach seniorach, którzy przez wiele lat aktywnie uczestniczyli w działalności swoich jednostek.
Spotkanie było okazją do podziękowania strażakom za dotychczasową współpracę i działalność oraz za to, że chronili i pomagali mieszkańcom, i zawsze można było na nich liczyć. Minutą ciszy uczczono strażaków, którzy zmarli w tym roku.

- reklama -

 

 

 

Wieczór upłynął w miłej atmosferze. Przy kolacji, a potem przy kawie i kołaczu wspominano dawne czasy, w których brakowało podstawowego sprzętu i wyposażenia, ale nigdy nie brakowało chęci i odwagi, by pomóc bliźnim. Rozmawiano też o sprawach bieżących, o nowoczesnym sprzęcie, jaki posiadają jednostki straży pożarnych w gminie.
W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście m.in.: prezes zarządu wodzisławskiego Oddziału Powiatowego ZOSP RP Jerzy Szkatuła, zastępca komendanta PSP w Raciborzu Jan Krolik, prezes Oddziału Powiatowego ZOSP Stefan Kaptur, były wieloletni komendant PSP płk Zdzisław Drozd, komendant gminny OSP Krystian Jobczyk, prezes zarządu gminnego OSP Stanisław Bujak oraz zastępca wójta gminy Grzegorz Swoboda.

 

GK

Fot. Gminna Krzyżanowice

publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here