Mediateka ciągle powiększa swoje zbiory

Mediateka to jedyne takie miejsce w Raciborzu, gdzie zupełnie za darmo można wypożyczyć film na DVD, ulubioną płytę muzyczną czy książkę mówioną!

 

- reklama -

W ofercie Mediateki znajduje się 2152 największych kinowych hitów, filmy polskie i zagraniczne, kolekcje filmowe Pedro Almodóvara, Woody'ego Allena czy Alfreda Hitchcocka, klasyka kina światowego, lektury szkolne, filmy dokumentalne, kolekcja najlepszych polskich kabaretów a nawet seriale – Gra o tron, Ranczo, Dr House, Californication, Chirurdzy i wiele innych tytułów.

Mediateka to ulubione miejsce melomanów! 2580 płyt CD, w tym kolekcja "25 lat listy przebojów Trójki", Złota i Platynowa Kolekcja z największymi polskimi przebojami, muzyka klasyczna i rozrywkowa, koncerty na DVD a także śpiewniki i nuty. W wypożyczalni działa kącik do posłuchania muzyki, dzięki któremu nie musisz wypożyczać „kota w worku”.

A co dla wiecznie nie mających czasu na tradycyjne czytanie? Książka mówiona! W ofercie biblioteki jest już ponad tysiąc tytułów najpopularniejszych audiobooków, których możemy słuchać np. jadąc samochodem. – Filmy na DVD wypożyczamy na 2 dni, CD i seriale na tydzień a audiobooki na 35 dni, tak jak tradycyjne papierowe książki. Oczywiście istnieje możliwość przedłużenia terminu zwrotu wypożyczonych zbiorów, na miejscu w bibliotece, telefonicznie lub przez Internet w katalogu OPAC – informuje Krystyna Komarek, kierownik Mediateki. I jeszcze przedświąteczna gratka! W grudniu biblioteka rozpocznie sprzedaż płyt analogowych w cenie 10 zł za sztukę. Wśród płyt znajdziemy piosenki i literaturę dla dzieci oraz kolędy i pastorałki, które mogą okazać się świetnym pomysłem na wyjątkowy prezent dla bliskich. Lista tytułów dostępna na stronie www.biblrac.pl.

Mediateka, która mieści się w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12 w Raciborzu jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10-18 i w sobotę w godz. 9-15. Serdecznie zapraszamy!

/publ.p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here