Przedszkolaki z Babic dbają o zęby…

Babickie przedszkole wzięło udział w projekcie „Dzieciństwo bez próchnicy” realizowanym przez dziewięć uczelni medycznych w Polsce, w tym Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach.

 

- reklama -
 

 

Projekt realizowany jest w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Chodzi o to, by próchnica u najmłodszych dzieci występowała jak najrzadziej.
 
W przedszkolu odbyły się specjalne zajęcia oraz prelekcja. Wzięły w nich udział dzieci, ich rodzice, opiekunowie i wychowawcy. Zajęcia edukacyjne z zakresu profilaktyki stomatologicznej i zasad prawidłowej higieny jamy ustnej przeprowadziła Dorota Czerkies-Bald, trener i szkoleniowiec.

Zajęcia obejmowały ciekawą pogadankę na temat zdrowia. Następnie dzieci miały okazję zobaczyć film edukacyjny, na którym Królik Pampiś – maskotka projektu, na dużym modelu szczęki zaprezentował dzieciom, jak w prawidłowy sposób należy szczotkować zęby.

W ramach projektu przedszkolaki dwóch grup zostały obdarowane upominkami – zestawem do higieny jamy ustnej, a do rodziców trafiły materiały informacyjne na temat kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych dzieci. Placówka natomiast otrzymała pakiety materiałów edukacyjnych oraz pomoce dydaktyczne, w tym karty pracy, scenariusze zajęć, maskotki Królika Pampisia i filmy edukacyjne.

/ma/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here