Muzyczny wieczór przy świecach w Tworkowie

0

Wesołe i pełne humoru arie operetkowe oraz piosenki francuskie – muzyka, która poprawia samopoczucie. To było prawdziwie relaksujące spotkanie kulturalne w Centrum Kultury w Tworkowie.

 

- reklama -

 

 

W piątkowy, jesienny wieczór 27 listopada miłośnicy dobrej muzyki wysłuchali znakomitego koncertu "Muzyka jest dobra na wszystko", a właściwe operetkowego show w mistrzowskim i brawurowym wykonaniu: Leopold Stawarz – baryton, Anita Maszczyk – sopran, Agnieszka Łazarowicz – sopran, Katarzyna Osuch – skrzypce, Michał Rus – pianino.

W programie znalazły się znane arie operetkowe oraz piosenki Edith Piaf i Anny German, które Leopold Stawarz – prowadzący koncert – opatrzył żartobliwą narracją i komentarzem, przeplatanymi dowcipami. Publiczność bawiła się doskonale, nagradzając zespół owacjami na stojąco.

Po koncercie można było porozmawiać przy kawie, grzanym winie i pieczonych jabłkach.

Koncertowi towarzyszyła wystawa malarstwa Bernarda Adamczyka zatytułowana "Dialogi z Archimboldem". Dziesięć najnowszych prac krzyżanowickiego artysty ilustruje różne zawody (instalator, drukarz, fryzjer, księgowa, naukowiec) w oryginalny sposób. Portrety ludzi wykonujących te zawody to kompozycje ułożone z "martwej natury" – narzędzi jakimi posługuje się w pracy przedstawiony rzemieślnik. Prace nawiązują do obrazów włoskiego malarza Giuseppe Arcimboldo tworzącego kompozycje, na które składały się elementy martwej natury ułożone w obraz twarzy lub sceny.

 

Tekst i zdjęcia: UG Krzyżanowice

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here