Świetna zabawa (i nauka) w czasie Nocy Kultury w Gimnazjum nr 5

0

Świetna zabawa andrzejkowa, konkursy, warsztaty sportowe, promocja zdrowej żywności, podróż po kulturze odległych krajów – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez Samorząd Uczniowski i nauczycieli naszego gimnazjum podczas Nocy Kultury. W piątkowy wieczór 27 listopada wszyscy chętni uczniowie Gimnazjum Nr 5 zebrali się w sali gimnastycznej. Wspaniała zabawę rozpoczęły pokazy tańca klasy sportowej i wspólne śpiewanie karaoke, które okazało się strzałem w dziesiątkę.


W ramach akcji „Żyj smacznie i zdrowo” wspólnie przygotowaliśmy zdrowy poczęstunek, składający się z atrakcyjnie podanych warzyw i owoców. Nawiązując do II Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka zorganizowaliśmy zajęcia, warsztaty i konkurs plastyczny. Przygotowaliśmy również konkursy i zabawy udowadniające, że warto być kulturalnym i znać zasady savoir- vivre, czyli po prostu dobre maniery.


Wręczeniem nagród i dyplomów pani Róża Szramek wraz z panem dyrektorem podsumowali Tydzień Kariery Zawodowej w naszym gimnazjum, a pani Anita Dąbkowska, w ramach III edycji akcji „Wf z klasą”, zorganizowała szkolną debatę o sporcie.


W czasie „Nocy z kulturą” nauczycielka geografii pani Róża Szramek przedstawiła uczniom G5 własną prezentację z podróży do Maroka pt. ” Zrozumieć inne kultury”. Prezentacja miała na celu pokazanie uczniom, że wszyscy ludzie mają prawo do wyrażania siebie bez względu na kolor skóry, język, wyznanie, czy nawet sposób życia i tylko wzajemny szacunek do różnych kultur jest gwarantem spokoju i pokoju.


Z inicjatywy pani bibliotekarki Grażyny Chudy poznaliśmy definicję oraz różne przykłady zdobiących księgozbiory ekslibrisów. Znak własnościowy książek naszej szkolnej biblioteki każdy mógł sobie „przybić” za pomocą pieczątki na kartce papieru lub ręce. Przed próbnym egzaminem czytaliśmy i zgadywaliśmy fragmenty naszych lektur.

Ważną kwestię poszanowania praw autorskich omówiła pani Anita Dąbkowska, a pani Joanna Nowak zaprezentowała filmiki nakręcone i zmontowane przez uczniów.

- reklama -Wspólnie spędzony czas, dobra zabawa, ale i nauka, praca w grupie, współdziałanie, integracja, to wartości, które towarzyszyły nam podczas Nocy Kultury. Mimo, że zakończyła się ona dopiero o 8 rano w sobotę nikt się nie nudził!

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here