Bliżej siebie – ciekawa lekcja w bibliotece

0

Jak co roku raciborska biblioteka włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Białej Laski. Jest to święto osób niewidomych i niedowidzących obchodzone corocznie 15 października od 1964 r. 

 

- reklama -

 

Z tej okazji w EURECE – Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Kasprowicza 12 odbyły się zajęcia edukacyjne, mające na celu zapoznanie z problemem niepełnosprawności oraz kształtowanie pozytywnych postaw ludzi widzących wobec osób niewidomych.

W trakcie zajęć uczestnicy poznali przedmioty ułatwiające życie osobom niewidomym: skarpetniki, mówiące zegarki czy czujniki na wodę. Próbowali także czytać gazety przez różnego rodzaju szkła powiększające i nakładki na książki oraz chodzili z białą laską prowadzeni przez przewodników. Najwięcej emocji wzbudziły jak zawsze metalowe tabliczki i rylce, służące do zapisywania tekstu pismem Braille`a.

– Zajęcia „Bliżej siebie” spotykają się z dużą aprobatą wśród dzieci i młodzieży z raciborskich szkół. Prowadzone są warsztatowo, tak żeby każdy z uczestników mógł choć na chwilę wczuć się w sytuację osób niewidomych – podsumowuje Marzena Mróz, prowadząca spotkania w bibliotece.

/ma/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here