Gimnazjaliści też szukają Mikołaja

0

W poszukiwaniu Mikołaja gimnazjaliści z „Piątki” dotarli do teatru tańca w Kielcach, gdzie oglądali przedstawienie „Dziadek do orzechów”. W spektaklu występowali tancerze Kieleckiego Teatru Tańca oraz dzieci i młodzież ze Szkoły Tańca Kieleckiego Teatru Tańca. „Wersja naszego autorstwa, dostosowana jest do profilu zespołu modern jazzowego, jakim jest Kielecki Teatr Tańca. Niezwykła muzyka P. Czajkowskiego daje choreografowi wiele możliwości interpretacyjnych, również, gdy środkiem wyrazu stają się style tańca jazzowego, począwszy od ich odmian scenicznych do dziś bardzo popularnych odmian ulicznych (locking, poping, hip hop). Dokonując niewielu drobnych przesunięć części muzycznych, opieramy się w całości na pełnej wersji muzyki Czajkowskiego, budując dwuaktowy spektakl dla dzieci i widzów dorosłych.”


Balet „Dziadek do orzechów” to klasyk, a spektakl baletowy dla dzieci pokazuje, że można mu nadać ciekawą, a zarazem przystępną dla wszystkich formę! Opowieść przedstawiona za pomocą tańca, niezwykle obrazowa i jak zawsze piękna muzyka Piotra Czajkowskiego oraz scenografia i rekwizyty wprowadzają widza w magiczny świąteczny nastrój. Od samego początku uwagę przykuwają bardzo trafione kostiumy. Za najlepsze uważam przebrania łakoci świątecznych, tytułowego Dziadka do orzechów i myszy, u których nawet z ósmego rzędu dało się zauważyć rubinowe oczka, co świadczy o sztuce makijażu. Choreografia jest szczególnie ciekawa ze względu na elementy różnych stylów tańca, nie tylko klasyki. Spektakl bardzo mi się podobał. Z niecierpliwością czekam na następną okazję do wyjazdu na taki pokaz.


Atrakcję dla uczniów stanowiła także okazja do wzięcia udziału w warsztatach z aktoram/i/tancerzami. Przekonali się, ile trzeba się namęczyć, napracować, by osiągnąć sukces i wystąpić w 30 sekundowym układzie. Wycieczka i warsztaty zmotywowały uczniów do podjęcia większego wysiłku na zajęciach tanecznych w klasie sportowej, bo przecież cała grupa klasy tanecznej kiedyś da popis na scenie teatru tańca.


/Wiktoria Trompeta/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here