Tancerze z Zawady Ks. zapraszają na koncert świąteczny

0

W niedzielę, 13 grudnia o godz. 16.00 w MOKSiR w Kużni Raciborskiej odbędzie się koncert świąteczny, w którym wystąpią zespoły „Łężczok” i „Arabeska”.

 

- reklama -

 

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży ”Bajtel” w Zawadzie Książęcej zaprasza do udziału w koncercie świątecznym. Na scenie pokaz swoich umiejętności zaprezentują tancerze z wszystkich grup wiekowych zespołu folklorystycznego „Łężczok” oraz zespołu mażoretek „Arabeska”.

Tancerze z Zawady Ks. regularnie biorą udział w różnego rodzaju konkursach i turniejach tanecznych, występują też przy okazji wielu wydarzeń. – To tancerze z Niemiec? Nie? Bawarskie tańce wykonują rewelacyjnie! – nie mogła się nadziwić jedna z pań z widowni, która przyglądała się występom młodych tancerzy podczas tegorocznych międzynarodowych targów turystycznych w Katowicach. Gdzie się nie pojawią, wszędzie wzbudzają zachwyt i odnoszą sukcesy w wydarzeniach artystycznych organizowanych w kraju i za granicą.

Tym razem wystąpią w tradycyjnym, corocznym koncercie świątecznym w Kuźni Raciborskiej. – Nasz repertuar jest bardzo różnorodny, folklor ma swoich fanów, taniec nowoczesny również. A występy w tak wielu miejscach to promocja nie tylko dla nas, ale i całej gminy – mówi Weronika Riemel, kierownik zespołu.

Działalność zespołów współfinansowana jest, m.in. z dotacji Urzędu Gminy Nędza. Koncertowi towarzyszyć będzie zbiórka pieniędzy z przeznaczeniem na rehabilitację Judyty.

/gmina Nędza, publ.p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here