Rodzinnie w Nędzy – kolęda, choinka i opłatek

0

Świąteczne spotkanie Rady Seniorów z Nędzy. Było wspólne kolędowanie, opłatek oraz wigilijne dania, takie jak ryba czy moczka.

Betlejemskie światełko i kolęda "Cicha noc" rozpoczęły tradycyjne opłatkowe spotkanie w kole emerytów w Nędzy. – Zdarza się, że dzieci nie zawsze dojadą na święta a na miejscu nie ma krewnych. W naszym kole emerytów nikt nie czuje się samotny, jesteśmy jak rodzina – mówiła szefowa koła emerytów w Nędzy Eleonora Czekała.

- reklama -

Czego życzyli sobie seniorzy łamiąc się opłatkiem? – Zdrowie jest najważniejsze – mówiła pani Krystyna, członkini koła. – Życzliwych ludzi – życzył pan Henryk. – I jak najwięcej takich spotkań! – uśmiechała się pani Gertruda.

Eleonora Czekała to wielka nędzańska aktywistka. Nie szczędzi sił i czasu w przygotowywaniu uroczystości dla ludzi ze swojego koła. Mnóstwo włożonego serca było widać w tradycyjnym spotkaniu opłatkowym. W sali przy ul. Strażackiej na gości czekały rzędy stołów z własnoręcznie wykonanymi ozdobami świątecznymi. A wśród wigilijnych dań: ryba, moczka i wspaniałe świąteczne słodkości. Były kolędy, choinka, życzenia, czas na rozmowy i niespodzianka. Aniołki wszystkim gościom dostarczyły drobne upominki. Był też wzruszający montaż słowno-muzyczny przygotowany przez Stefana Semczuka, członka nędzańskiego koła.

 

 

 

 

 

– Nasze koło emerytów jest dla nas jak rodzina. Ludzie bardzo się przyzwyczaili do spotkań, do uroczystości, pytają kiedy następne, bardzo mnie to cieszy – mówiła przewodnicząca koła w Nędzy Eleonora Czekała. Koło emerytów naprawdę "robi świetną robotę". – Są osoby schorowane, starsze, które nie ruszają się ze swojej wsi. Takie nasze spotkania są dla nich ogromnie ważne, są często jedyną rozrywką – wyjaśniała pani Eleonora.

Osoby w wieku emerytalnym są w Nędzy bardzo aktywną grupą. Działają w kołach i stowarzyszeniach, rozwijają się na uniwersytecie III wieku, pracują w radzie seniorów. – Bierzemy udział w wielu szkoleniach i warsztatach. To, czego się tam dowiemy próbujemy wdrożyć na naszym terenie – mówi Adam Grzybowski, przewodniczący rady seniorów.

Rada seniorów ma wiele pomysłów, które chciałaby zrealizować, m.in. uruchomienie domu dziennego pobytu seniora, wdrożenie uprawniającej do zniżek karty seniora, prowadzenie lekcji obsługi komputera przez uczniów tutejszego gimnazjum, a nawet uruchomienie tzw. banku czasu – inicjatywy polegającej na wymianie usług.

/Gmina Nędza, publ.p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here