KOD zapowiada obronę demokracji również i na Śląsku

48

Komitet Obrony Demokracji, po serii "spontanicznych" akcji w całym kraju, będzie wyrażał swój sprzeciw przeciwko PiS, rządowi i prezydentowi także w województwie śląskim.

 

- reklama -

Po serii manifestacji w największych polskich miastach także Śląsk doczeka się marszu przeciwników większości sejmowej, rządu i prezydenta. Już w najbliższą sobotę Komitet Obrony Demokracji (przez niektórych określany jako Komintern Ochrony Demonstracji) organizuje demonstrację w celu obrony demokracji oraz niezależności Trybunału Konstytucyjnego. Ma ona się rozpocząć w samo południe pod gmachem Urzędu Wojewódzkiego.Druga manifestacja planowana jest w Bielsku-Białej.

 

Przypomnijmy, największa do tej pory akcja KOD odbyła się Warszawie. Jak podawały rozmaite źródła, wzięło w niej udział najpierw 10 tys., później 20 tys., następnie (po  komunikacie stołecznego ratusza) manifestacja rozrosła się aż osiągnęła 50 tys.spontanicznie obudzonych obrońców demokracji.

 

/ps/

fot. youtube.pl

- reklama -

48 KOMENTARZE

 1. KOD jest potrzebny jak tlen dla ludzi.PIS-dzielcy robią zadymę z demokracją,a cyniczny kaczyński okłamał Wyborców i dlatego pis długo nie będzie u władzy>Prezydent Duda dla pis-u, kaczyński-za klasykiem kaczyńskim -:”spieprzaj dziadu”,premier żałosna polityk,tylko tym głosem skrzeczy.PIS nic dobrego nie pokazał,robi żałosną wymianę kadr-dla swoich itd -same żałosne działania.Potrzebujemy KOD-u Strażnika Demokracji i pilnowania PIS-u w ich obłędnych zapędach!!!

 2. Tylko ubliżać umicie.Dla ciebie lepiej by było gdyby w trubunale siedzieli sami ludzie z nadania PO i PSL.To jest wasza logika i demokracja.Pis robi dużo dobrego czego nigdy by nie zrobiła twoja PO i PSL.Bo dla was ludzie i Polska się mało liczyli.

 3. A co pis-dzielcy dotąd zrobili dobrego? Słócili Naród, bo ich 37% to zaledwie częśc Narodu. I pomyśleć ,że polski kościół przyłożył do tego swoją pazerną na wszystko łapę! Teraz Dziwisz apeluje o spokój, a gdzie był wcześniej ?

 4. I ten kurdupel , który chowa sie, wszystkim dyryguje i za nic nie odpowiada – toż to ……g e n i u s z , wzoruje się na Krzaklewskim i skończy jak tamten, w n i e b y c i e politycznym!

 5. [color=#606060]Pacan Jarosław Kaczyński, uczestnicząc w rocznicowych uroczystościach w Toruniu, stwierdził, że bez o. Tadeusza Rydzyka, CSsR i Radia Maryja nie byłoby zwycięstwa PiS-u w ostatnich wyborach w Polsce[/color]

 6. Demokracja z ludzką twarzą
  Jestem dumny z sobotnich demonstracji. Skala obywatelskiego przebudzenia imponuje i zaskakuje wszystkich. Ale to dopiero początek. Jeszcze nie wiadomo czego…..!

 7. Naczelny Polak Jarosław Kaczyński utrzymuje, że Polska to niemiecko-rosyjskie kondominium, a ostatnio przypomniał, że reparacje wojenne od Niemiec dla Polski to sprawa wciąż niezałatwiona.
  Jego dobry partyjny towarzysz Witold Waszczykowski, stanowiący samodzielny, acz bezgłowy korpus dyplomatyczny, dodaje: – Niemcy realizują interesy Rosji, a o nas się nie troszczą.!

 8. W czasie obchodów rocznic śmierci górników z kopalni Wujek i podczas obchodów rocznicy Grudnia ’70 nie reagował Pan na słowa prezydenta Andrzeja Dudy, gdy mówił on, że „wstyd mu za III RP”, czyli wstyd mu za wolną Polskę, o którą walczyliśmy. To nie za III RP trzeba się wstydzić, tylko za Andrzeja Dudę i za to, co robi, za prezydenta otwarcie łamiącego prawo i wspierającego próbę zastąpienia demokracji dyktaturą.

 9. ~oszukana :
  Andrzej Duda przyjmując urząd prezydenta złożył przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym:

  „Obejmując z woli Narodu urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji, będę strzegł niezłomnie godności Narodu…”

  Już pierwszego dnia okłamał naród – nie jest wierny postanowieniom Konstytucji, nie strzeże mojej godności pozwalając zaliczać mnie do najgorszego sortu itp

 10. Z badań nad populacjami wiadomo, że około 20%, to osobniki niepełnosprawne intelektualnie + 17 % , które chciało zrobić na złosc PO, dało wygraną kurduplowi , a trzeba wiedzieć, że największe gady męskie, mają zawsze poniżej 1,70cm – A.Macedoński, Napoleon, Hitler, Stalin , Lenin, Mołotow, wyjątek stanowi tylko konstruktor paryskiej wieży, ale skądinąd wiadomo, ze miał kompleks niższości i dał temu wyraz budując wieżę !

 11. Jestem dumny że jestem Polakiem.Jak ci Polska jest wstydem to wyjedź do twoich niemiec to zobaczysz jaki tam jest miód.Wstyd mi za PO i Psl oraz za Petru i innych lewaków.

 12. ,, jak chcesz ukarać poloka to pozwól mu samemu rządzić ” skąd Bismarck, ok. 150 lat temu to wiedzioł. No co za pieron!!! Dzisiaj patrzyłem na obrady Sejmu. Wstyd na cały świat. Moja babcia mówiła że kiedyś wołami obrabiali pola, potem te woły,, oblykli Anzug, bioło koszula i szliśmy i.zabrali się za rządzeniem Polską „. Czy w 36-ciu milionowym kraju nie znajdzie się parę polityków którzy zlikwidują ten cały burdel?

 13. Poniższy obrazek doskonale ilustruje na co stać tzw. obrońców demokracji. Tylko, że to już nie działa. Kaczor jest na to odporny, wy zaś po pierwsze sami sobie wystawiacie laurkę bezradnych pieniaczy, po drugie – co wam zostało? Aha, i co z waszą piękną kampanią przeciwko mowie nienawiści i hejtowi? Ke? Żałosne towarzystwo…

 14. Pieniacze z KODu uważają, że demokracja jest wtedy, gdy tylko oni są przy korycie i gdy to oni pociągają za sznurki w państwie. Każdy inny polityk to jawny zamach stanu dla głupków z PO, Nowoczesnej.

 15. Można przeczyta min. takie art. Szaber w willach prezydenckich.Gdzie w pięć dni po wygranych wyborach A Dudy w zajmowanych przez B Komorowskiego willach zlikwidiwano sprzęt i meble o wartości 1.3mln zł np dwu letni telewizor czy nespełna roczny ekspres do kawy o wartości zakupu ok 4300 zł..Skończyło się eldorado dla kolesi dlatego chcą za wszelką cenę utrzymać się przy dochodach KOD.

 16. „Sekretarz partii Ryszarda Petru zamieszany w kradzież obrazów z Pałacu Prezydenckiego? Są pewne poszlaki „.A ja nie wierzę temu z dołu ani Petru z PO i PSL.

 17. Myślę ,że w najbliższym czasie KOD powinien zorganizować manifestację w Raciborzu. To co wyprawia PIS jest zagrożeniem dla naszych konstytucyjnych praw wolnościowych. Nie da się dziś ukryć ,że Zamach na TK jest tylko odwetem i zemstą na poprzednikach PO i PSL. Zamach na Trybunał jest ewidentnie potrzebny PIS do przeprowadzenia o wiele groźniejszych zmian ustrojowych. Chodzi o to by demokrację obecną gwarantowaną nam przez konstytucję zamienić na system dwuwładzy „Pana i Plebana”.Z jednej nieusuwalny i silny Prezydent a z drugiej wszechwładny i wszechpanoszący się Kościół. Ten drugi w ciszy pałaców kurialnych przygląda się na niszczenie demokracji i postępy swoich wojów i ciurów w sejmie i senacie. Gdyby do tego doszło stali byśmy się skansenem średniowiecza w Europie, a naszym prawem była by praca i modlitwa.

 18. To chyba napisał Max to aż przykro czytać.Wg Ciebie demokracja była jak PO z PSL w czerwcu zrobili niekonstytucyjne zmiany.Wg Ciebie demokracja była jak w Polsce przedłużono ludziom czas pracy do emerytury jak babcie zamiast opiekować się wnukami miały trać do śmierci Wg.Ciebie demokracja była za PO-PSL gdy Kopacz odmówiła najstarszej polskiej mamie z dwojgiem bliźniaków jakiegokolwiek wsparcia finansowego podczas gdy taka pani Krzywonos z PO dostała emeryturę specjalną od lidera PO Tuska i obecnie pani była tramwajarka pobiera 6500 zł emerytury.Wg Ciebie demokracja była jak Tusk oddał śledztwo Smoleńskie w łapy Rosji i chyba wg Ciebie demokracja była gdy robiono wariatów z każdego kto mówił że to niemożliwe aby samolot spadł z 6 metrów i rozbił się na kilkadziesiąt tysięcy drobnych kawaleczków i to na miękkim blotnistym gruncie na którym nie stwierdzono nawet krateru od upadku samolotu.Wg Ciebie demokracja może w Polsce była gdy Tusk przyjmował np pakiet fiskalny który godził w polską gospodarke a wspierał niemiecką.Wg ciebie była demokracja gdy na zlecenie uni zamykano polske stocznie a w tym samym czasie na zachodzie Francja Niemcy dotowano ich upadajace stocznie na potęgę. Czy to była demokracja gdy PO z PSL w ciagu 8 lat rzadów zwiekszyła zadluzenie Polski dwukrotnie? A może demokracja miała być gdy Tusk z Komorowskim chcieli jak najszybciej wprowadzić w Polsce Euro podczas gdy cały naród prawie był temu przeciwny.Dobrze że was Polacy od stolków odsuneli bo byście Polskę do reszty zniszczyli.

 19. pis nigdy nie kierował się logiką i dobrem narodu,TYLKO cynizmem,walką o Władzę i byle jakością!Nieufność do POLAKÓW zmusza ich do obrażania i skłócania POLAKÓW,oto cały pis i ich karłem politycznym kaczyńskim!!!

 20. Demokracja wg was chyba była jak była za PO afera za aferą .Gdy ujajano polskich przedsiębiorców którzy nie dostali ani grosza gdy budowali autostrady a może wg was demokracja była jak była afera hazardowa czyli grupka kolesi chciała okradać polskie państwo a potem sami siebie rozgrzeszyli w hm.. komisji.A może demokracja była jak były przekręty z Amber Gold i roli niejakiego Bąka i z rodzinką? Bąku kasę wycofał bo został za wczasu powiadomiony a tysiace Polaków zostało z niczym.

 21. Ja się boję takich ludzi jak Komorowski i jego ludzie z Platformy Obywatelskiej którzy po opuszczeniu rządowych obiektów zostawiają je pozbawione prawie z wszystkiego co było w środku.W sumie o wartości grubo ponad miliin złotych prawie nowych rzeczy.

 22. No przecież Polska słynie ze złodziejstwa, ci co rządzili krajem albo teraz rządzą mają to w krwi i nie są lepsi od swoich rodaków. Niestety tak was widzą za granicą.

 23. Niemcy mają najmniej do powiedzenia w kwestii zlodziejstwa. Sami się nie rozliczyli do dziś z tego co rozkradli na setki miliardów dolarów w ostatniej wojnie.

 24. nie dyskutujmy smarując się tylko inwektywami. wielu z nas nie podobało się ani zo co było, ani to co teraz jest. kombinujmy i róbmy coś! nie chodzi, żeby przywrócić PO do władzy, a wręcz odwrotnie. zakończmy dzwny układ i powrót do PISRL, która okłamała mnóstwo ludzi przed wyborami. POślijmy obecną władzę w PISdziółkę, łącznie z perspektywą wsadzeniem do paki za łamanie konstytucji, podstawmy nogę PO i.N. bo im się wydaje, że mogą Nas dziś reprezentować. Potrzeba czegoś nowego, Kukiz15 to absolutna porażka Pytanie jest tylko jedno, co tu zrobić? Bo jeżeli „normalność” ma zapewnić nam PO i.N to lepiej niech Jarek zabiera co tam chce. koniec

 25. Obecnie rządzący mają pełne prawo do wprowadzania zmian które obiecali wyborcom. PO do końca 8 lat swoich rządów nie wywiązał się ani z 30 procent. obietnic. Wszystko dzieje się w ramach demokracji. Czego KOD się czepia i szczuje Polaków na Polaków ?

 26. Demokracja wg KODowców to płodzenie dzieci i zostawianie ich z matkami, bez pomocy materialnej. A tam przecież 80 tysięcy od ust, sorry od koryta sobie nie odejmą na alimenty.

 27. Zapamiętajcie sobie jedno: Niemcy i UE się bez Polski bardzo dobrze poradzą, powiem więcej: wyjdzie im to na lepsze. Polska się bez nich nie obędzie
  Nie ma szans utrzymania kraju z zbierania malin i sprzedaży kartofli.

 28. Europa bez Polaków, Polska dla Polaków. Już widzę jak miliony Polaków którzy pracują w państwach UE będą musieli wracać do domu i skamlać o pracę przed PUP- em.

 29. Anty KOD dobrze piszes – 100 % zadłużenia w 7 lat to jest masakra. Reszta ludu czytajcie to się dowiecie, no i MaxTv oglądajcie. KOD to sztuczny twór i niemieckie media się do tego mieszają.PPRAWDA jest taka ze to kwiki słychać bo koryto zabrali.

 30. Rzady PiS, to najgorsze co mogło nas spotkać. Jak na razie, zwykli ludzie mają co mieli, a PiS od awantury, do awantury. Dawno nie widzialem takiej niekompetencji przy tak wielkim poziomie zarozumialstwa, buty i populuizmu.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here