Szpital wyprzedaje sprzęt medyczny po dużo niższych cenach

0

Rada Powiatu zatwierdziła wykaz sprzętu przeznaczonego do zbycia przez raciborski szpital.

 

- reklama -

Dyrektor jednostki przygotował wykaz mienia ruchomego przeznaczonego do zbycia i uzyskał pozytywną opinię Rady Społecznej Szpitala w sprawie jego zbycia, wyrażoną w uchwale nr 15/2015 Rady Społecznej Szpitala z dnia 18 listopada 2015 r. Wykaz mienia ruchomego przeznaczonego do zbycia uwzględnia również pozycje, których wartość szacunkowa nie przekracza kwoty 3 500 00 zł, a których koszty utylizacji byłyby wyższe od przychodów uzyskanych ze sprzedaży pochodzącego z nich złomu – czytamy w uzasadnieniu uchwały Rady Powiatu.

Wśród sprzętu przeznaczonego do zbycia znajdują się m.in.: analizator hematologiczny (Wartość początkowa: 102 480,00 zł – Wartość rynkowa wg operatu szacunkowego: 50 00 zł), autoklaw kasetowy (Wartość początkowa: 41 814,28 zł – Wartość rynkowa wg operatu szacunkowego: 500 00 zł), myjnia endoskopowa (Wartość początkowa: 110 981,79 zł – Wartość rynkowa wg operatu szacunkowego: 10 000,00 zł), uzdatniacze wody. Stan techniczny większości aparatów określono jako poprawny.

 

– To, co wycofujemy, jest nam całkowicie zbędne. Jeżeli to może jeszcze komuś służyć, może to kupić. My dobrego sprzętu nie wycofujemy. Jest to aparatura, która albo nie spełnia naszych warunków, albo jest na tyle zużyta, że dalsza eksploatacja jest nieopłacalna – zapewnił dyrektor Ryszard Rudnik podczas grudniowej konferencji prasowej w szpitalu.

 

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here