RAŚ zaprasza na promocję pamiętników ks. Franza Pawlara

4

W poniedziałek 28 grudnia w Bieńkowicach odbędzie się promocja pamiętników byłego proboszcza krzanowickiego, przełożonych i opracowanych przez Leszka Jodlińskiego.

 

- reklama -

 

 

 

Ruch Autonomii Śląska zaprasza na spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek 28.12.2015 o godzinie 17.00 w starym domu zakonnym "St. Valentin Stift" przy ulicy Raciborskiej 35 w Bieńkowicach (siedziba koła nr 2 DFK).
 
Gościem spotkania będzie były dyrektor Muzeum Śląskiego Pan Leszek Jodliński, który przełożył i opracował dzienniki związanego z Bieńkowicami długoletniego proboszcza w Krzanowicach śp. księdza Franza Pawlara. Na spotkaniu będzie można nabyć tę świeżo wydaną publikację.

Przewidziane jest również zwiedzanie wystaw historycznych w prowadzonym przez miejscowe DFK Muzeum.

WSTĘP WOLNY!

Organizatorzy:
Górnośląskie Centrum Historii Regionalnej i Spraw Mniejszości przy DFK-Bieńkowice,
sołtys Bieńkowic Roman Herber,
Ruch Autonomii Śląska,
wydawnictwo Silesia Progress,


koordynator spotkania ze strony RAŚ:
Kamil Kotas / Chałupki / tel. 607223150

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. PiSlamiści są jak Platfusy – robią taki sam skok na Państwo i jego administrację jak PO :/ Porządzą swoją kadencję i odejdą bo ludzie będą ich mieli dosyc… A ku delegalizacji RAŚ nie ma najmniejszych postaw, no, chyba, ze za takie uznamy nietolerancję na poglądy innych. RAŚ działą w granicach prawa, a że „Prawdziwi Polacy” są przewrażliwieni na punkcie krytyki to dostają sraczki kiedy tylko widzą RAŚ w działaniu 🙂

  2. sprecyzuję jeszcze, ze przez nietolerancje na poglądy innych rozumiem postawy 'Prawdziwych Polaków” gdzie widac, jak ci niby polscy patrioci nie dopuszczają do myśli, że ktoś moze myslec inaczej jak oni sami i wszystkie inne rozwiązania niz proponowane przez PiSlamistów to złooooo. Rozwiązania autonomiczne/decentralizacyjne nie mieszczą im się w głowie i reagują na nie nietolerancyjnie i nienawistnie… a niby to tacy Wielcy Katolicy też…

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here