Wiedeń zdobył serca raciborskich licealistów

0
Pobyt w Sali Złotej Towarzystwa Przyjaciół Muzyki, w której odbywają się słynne koncerty noworoczne, zwiedzanie Muzeum Sztuk Pięknych, pięknie iluminowanego Ratusza oraz spacer po Starym Mieście Wiedniu.

Wycieczkę do stolicy Austrii, gdzie urodził się słynny kompozytor Arnold Schönberg, zorganizował Krystian Łyczek – nauczyciel historii i wos-u przy pomocy Michaela Łyczka.

- reklama -

 

 

 Ponieważ wyjazd do Wiednia miał charakter wycieczki przedmiotowej z historii i wiedzy o społeczeństwie, toteż uczniowie klas maturalnych 3BC i 3MF zwiedzili m.in.: Muzeum Sztuk Pięknych. Ponadto wzięli udział w próbie generalnej Filharmonistów Wiedeńskich w pięknej Sali Złotej Towarzystwa Przyjaciół Muzyki (odbywają się tam koncerty noworoczne, w programie których są utwory C.M. von Webera, F. Liszta i 6 symfonia P. Czajkowskiego). Zobaczyli także UNO-City, czyli siedzibę agend Narodów Zjednoczonych, trzecią co do wielkości po Nowym Jorku i Genewie. Akurat w tym roku przypada 70. rocznica powstania ONZ.  

Wieczorem 11 grudnia uczniowie udali się na Świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy umiejscowiony przed pięknie iluminowanym Ratuszem.

Na koniec wycieczki maturzyści spacerowali po Starym Mieście, następnie w dobrych nastrojach, pełni entuzjazmu udali się do domu.

 

 

 

Źródło: ZSO nr 1 w Raciborzu

publ. /ma/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here