
6 stycznia, z racji dnia wolnego, nadarza się okazja do wzięcia udziału w Orszaku Trzech Króli, ale także do zwiedzenia Zamku Piastowskiego, by zobaczyć m.in. efekty zakończonej w listopadzie 2015 r. renowacji kaplicy zamkowej.

– W dni wolne od pracy, a takim jest święto Trzech Króli do Raciborza zjeżdża wiele osób związanych z naszym miastem i powiatem. Nie brakuje tego dnia również gości i turystów z całego kraju, jak i z zagranicy odwiedzających nasze miasto incydentalnie. Notujemy wtedy duże zainteresowanie zwiedzaniem zamku. To dlatego 6 stycznia, w godzinach od 10:00 do 18:00 będzie można zwiedzić dawną siedzibę Piastów, obejrzeć szereg ciekawych wystaw stałych, m.in. modele żaglowców wojennych wykonanych przez raciborzanina Wolfganga Beracza, a przede wszystkim zobaczyć odnowioną kaplicę zamkową – zachęca Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim.
Czynny będzie także Punkt Informacji Turystycznej pełen nie tylko materiałów reklamowych, ale i odpłatnych pamiątek, gadżetów oraz lokalnych wydawnictw.
publ. /ps/




![Finał „Szansy na Sukces” z udziałem Błażeja Klimaszki już w niedzielę [WIDEO] blazej klimaszka](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/blazej-klimaszka.jpg)

![Sukces tancerek Skazy na ogólnopolskim turnieju w Łańcucie [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/zespol-taneczny-skaza-raciborz.jpg)





![Młodzi miłośnicy czytania rywalizowali w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/swiatowy-dzien-ksiazki.jpg)
![Uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych zaprezentowali swoje prace [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/liceum-sztuk-plastycznych-dyplomy.jpg)
![Biblioteka w Rudach zaprosiła dzieci na warsztaty z okazji Dnia Ziemi [ZDJĘCIA] Biblioteka w Rudach zaprosiła dzieci na warsztaty z okazji Dnia Ziemi](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/biblioteka-rudy-dzien-ziemi.jpg)

![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)


![Raciborski spichlerz doceniony w ogólnopolskim konkursie [ZDJĘCIA] Raciborski spichlerz doceniony w ogólnopolskim konkursie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/spichlerz-chlopski-raciborz-sudol-2-1.jpg)
![Odrarium przy Zamku Piastowskim już otwarte [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/odrarium-raciborz.jpg)






![Klub Ojca raciborskiej biblioteki odkrywał tajemnice pszczół [ZDJĘCIA] Klub Ojca raciborskiej biblioteki odkrywał tajemnice pszczół](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/klub-ojca-pszczoly.jpg)