
Elżbieta Michalska, przewodnicząca babickiego koła wręczyła odznaki honorowe Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów za zaangażowanie w organizację rocznego kursu komputerowego dla członków koła.

Niepotrzebne są występy znanych gwiazd, czy wielce wykwintne menu. – Najważniejsze, że możemy się spotkać w dawno niewidzianą sąsiadką – mówią członkowie koła emerytów z Babic. Przy kawie i cieście świętowali Dzień Babci i Dziadka. Czas umiliły dzieci z pobliskiej szkoły. Wręczono też odznaki honorowe.
Elżbieta Michalska, przewodnicząca babickiego koła wręczyła odznaki honorowe Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów za zaangażowanie w organizację rocznego kursu komputerowego dla członków koła. Odznaczono Hannę Kowalską, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Babicach oraz proboszcza babickiej parafii ks. Jarosława Buchenfelda.
Pani Elżbieta jest jedną osób w gminie mocno zaangażowanych w aktywizowanie mieszkańców, szczególnie w dojrzalszym wieku. Zależy jej, żeby funkcjonujące od 10 już lat babickie koło działało jak najaktywniej. – To nie zawsze łatwe, bo większość naszych członków to osoby mocno powyżej 70 roku życia. Dlatego rodzaj zajęć i spotkań należy dostosować do ich możliwości – wyjaśnia przewodnicząca.
Panie Zofia Gołąbek, Helena Gacka i Elfryda Badura spotkań w kole emerytów nie mogą sobie nachwalić. – Jestem całkiem sama, a tu mogę spotkać się z ludźmi. Jak tylko coś organizują, jestem pierwsza! – mówiła pani Helena. – Można wyrwać się z domu do ludzi. Jeszcze się nam coś od życia należy! – uśmiechała się pani Elfryda. – Ileż można te seriale w telewizji oglądać? A tu można się z dawno niewidzianymi koleżankami spotkać, pogadać, dowiedzieć się co nowego – dorzuciła pani Zofia.
Do koła emerytów w Babicach można zapisać się w każdej chwili. Wystarczy kontakt z przewodniczącą Elżbietą Michalską pod nr tel. 518 921 067. Spotkania odbywają się w domu parafialnym przy ul. Szkolnej w Babicach.
publ. /ps/




![O zimnych kąpielach w bibliotece na Ostrogu. Naukowe spojrzenie na morsowanie [ZDJĘCIA] morsowanie raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/morsowanie-raciborz.jpg)
![Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet [ZDJĘCIA] Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-kobiet.jpg)






![Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach [ZDJĘCIA] Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-biblioteka-markowice.jpg)
![Jak zachęcić dzieci do czytania? Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o promocji czytelnictwa [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/biblioteka-karwina.jpg)

![Sąd Rejonowy w Raciborzu wśród liderów edukacji prawnej w Polsce [ZDJĘCIA] Sąd Rejonowy w Raciborzu wśród liderów edukacji prawnej w Polsce](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/sad-rejonowy-raciborz-marzena-korzonek.jpg)

![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)








