Memoriał im. Hanczarka już za kilka dni

W najbliższy weekend sympatyków zapasów czeka nie lada gratka.  W sobotę  i niedzielę w Arenie Rafako odbędzie się Memoriał im. Wiesława Hanczarka.

 

- reklama -

 

W sobotę (13.02) w Arenie Rafako odbędzie się Memoriał im. Wiesława Hanczarka – Puchar Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym, a w niedzielę (14.02) Puchar Polski seniorek w zapasach kobiet. Ponadto w drugim dniu zawodów do rywalizacji włączą się młodsi adepci  dyscypliny, by rywalizować w Mistrzostwach Śląska Dzieci i Kadetów w stylu klasycznym.

 

Jak mówi Grzegorz Pieronkiewicz, Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego – Puchar Polski Seniorek i Seniorów będzie pierwszą krajową imprezą w tym roku z udziałem całej naszej czołówki. Dla kadrowiczek i kadrowiczów start w Raciborzu, to przede wszystkim kolejny sprawdzian formy przed zbliżającymi się turniejami kwalifikacyjnymi do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Ostatnie występy polskich zawodników na międzynarodowych zawodach we Francji i Austrii (kobiety) oraz Chorwacji i na Węgrzech (klasycy), gdzie wielokrotnie zajmowali miejsca na podium, mogą napawać więcej niż umiarkowanym optymizmem w kwestii wywalczenia kwalifikacji olimpijskich. Zapowiadają się niezwykle ciekawe i emocjonujące zawody, kończy prezes Pieronkiewicz.

 

Gospodarzy, zawodników MKZ Unia Racibórz reprezentować będą: Agata Walerzak ( 48 kg), Weronika Szewczyk ( 53 kg) i Paula Kozłow (55 kg). Niestety z powodu urazów przed własną publicznością nie wystąpią Agnieszka Król (60 kg) i Patrycja Sperka (69 kg).

 

W gronie seniorów o medale powalczą Arkadiusz Gucik (59 kg), Grzegorz Wanke (66 kg), Mateusz Wanke (71 kg), Krzysztof Bańczyk (71 kg) i Mateusz Szewczuk (71 kg).  W zawodach nie wystąpią natomiast Dawid Ersetic (59 kg) i Mateusz Wolny (75 kg). Obaj zawodnicy bardzo dobrze powalczyli w niedawnych turniejach zagranicznych. W Grand Prix Chorwacji, Dawid w swojej kategorii był trzeci, a w Grand Prix Węgier, Mateusz wywalczył srebrny medal. Te występy w stu procentach przekonały trenerów kadry, by zawodnicy MKZ Unia Racibórz reprezentowali nasz kraj na pierwszych turniejach kwalifikacyjnych do Igrzysk w Rio. Dlatego też występ unitów w zawodów nie jest konieczny i spokojnie będą mogli obserwować walki z wysokości trybun.

 

Zawody zarówno w sobotę jak i w niedzielę rozpoczną się o godz. 9.00

publ./ic/

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Czy redaktorzy tego portalu muszą być tak niechlujni??? Już w biegłym roku było to samo. Śp. p. Hanczarek miał na imię WIESŁAW !!! a nie jak z uporem maniaka piszecie Władysław. Skan z plakatu jest poprawny, czy nie można było tego po prostu porzepisać? Wstyd. Dobrze, że tym razem przynajmniej nazwisko napisaliści poprawnie, bo w tamtym roku pisaliście przez „CH”

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here